Toyger je mazlivá kočka, která vypadá jako malý tygr. Za její pořízení si ale připlatíte

Mazlíčci 19. dubna 2020 | 17:27 — nov
Máte rádi kočky a chcete mít takovou, kterou jen tak někdo nemá? Zvolte plemeno Toyger, které vypadá jako malý tygr. Za jeho pořízení si sice připlatíte, ale budete mít mazlivého, inteligentního a nevšedního parťáka.
Další 3 fotografie v galerii
Toyger má hebkou srst podobající se tygrovi / Depositphotos

Chovatelů tohoto plemene není příliš mnoho, proto počítejte s tím, že za pořízení zaplatíte tisíce i desítky tisíc korun. Částka za chovného jedince se může vyšplhat i na víc, takže tato kočka rozhodně není pro toho, kdo má hluboko do kapsy.

Hračka a tygr

Název plemene vznikl od slov toy, což je hračka, a tiger, protože vypadá jako tygr. Volně se to dá přeložit jako malý tygřík, který s sebou ale rozhodně nepřináší taková bezpečnostní rizika jako velký tygr. I když vypadá jako malý tygr, přece jen je to stále kočka, která je mazlivá a hravá.

Toyger je malá kočkovitá šelma. Plemeno je určené pro chov v bytě, nepotřebujete tedy žádný výběh. Pokud ale máte zabezpečenou zahradu nebo balkon, kočka to určitě přivítá. Je totiž velmi zvídavá a inteligentní, takže ráda chodí na průzkum. Hodí se i do domácnosti k dětem, se kterými si ráda bude hrát. Vyjde s ostatními zvířaty, takže se nemusíte bát ji pořídit k psovi nebo jiné kočce.

Toyger je přítulná, a proto počítejte s tím, že bude neustále vyžadovat vaši pozornost. Jen tak lehce se jí nezbavíte. Musíte se jí naopak věnovat a kvůli její hravosti ji i bavit. Čím více hraček jí pořídíte, tím spokojenější kočka bude. Přivítá i různé prolézačky, zkusit můžete hlavolamy nebo překonávání překážek.

Kvalitní strava

Plemeno nemá žádné speciální dietní požadavky na stravu oproti jiným kočkám. Postačí kvalitní mokré nebo suché pokrmy a čerstvá čistá voda. Pokud bude kočka obézní, může to vést ke zkrácení doby jejího života. Kromě toho mohou mít srdeční problémy. Proto je potřeba chodit pravidelně k lékaři.

Kočka má krásně hebkou a jemnou srst, která navíc působí dobře i na oko. Nepotřebuje příliš velkou péči. Občas ji postačí vykartáčovat a také pohladit. Barva srsti je hnědá, oranžová a bílá. Oproti jiným kočkám mají kočky Toyger rády vodu, a proto se nemusíte bát ani koupání. Plemeno se dožívá 10 až 15 let a ve výjimečných případech i více. Psali jsme také: Jsou chytřejší psi, nebo kočky? Vědci prozradili, která plemena si vedou nejlépe.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu...

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři,...

Seznamte se s mimořádně krásnými místy v Praze, kde ještě...

Nalaďte se na léto. Nádherné evropské pláže, kde se budete...

Nádherný ostrov v Egejském moři. Mrňavý jako hrášek, ale...

Velikonoce trochu jinak. Vyhlášené tradice a zvyky, nad...

Zavřít reklamu