Správným zacházením prodloužíte životnost pračky i sušičky. Vyvarujte se častých chyb

Ostatní 03. listopadu 2020 | 10:00 — Klára Sanders
Praní a sušení prádla patří ve většině domácností ke každodenním činnostem. Automatická pračka a sušička nám tyto činnosti velmi usnadní. Existuje ale několik věcí, na které bychom si měli dávat pozor, abychom naše spotřebiče nepoškodili. Poradíme vám, kterých chyb se vyvarovat.
Další 2 fotografie v galerii
Vyvarujte se chyb, které můžou zkrátit životnost vašich spotřebičů / Pexels

Aby vám spotřebiče vydržely co nejdéle a v co nejlepším stavu, je dobré se vyvarovat několika chyb, a to nejen kvůli životnosti vaší pračky a sušičky, ale také kvůli zajištění bezpečí vašeho domova.

Spotřebiče potřebují prostor

Pokud máte obě zařízení v malém prostoru, můžete je poškodit. Obě totiž produkují teplo, a proto se můžou přehrát. Obzvláště, když je máte blízko u sebe a používáte je najednou. Toto přehřátí může doma způsobit i požár, a to hlavně v případě, že máte oba spotřebiče zapojené do jedné zásuvky. Tomu můžete zabránit, když se ujistíte, že do jedné zásuvky máte připojený jen jeden velký spotřebič.

Dbejte na kapacitu pračky i sušičky

Přecpávání pračky nebo sušičky oblečením může mít hned několik negativních důsledků. Co se týče pračky, oblečení nebude dostatečně vyprané, protože voda nebude mít prostor, aby se dostala všude. Přílišná nálož oblečení může také poškodit některé součástky a přetížit motor. U sušičky zase může dojít k poškození čidla. Prověřte tedy kapacitu vašich spotřebičů a nepřetěžujte je.

Vždy prohlédněte kapsy

Nesmíte také zapomenout zkontrolovat kapsy u oblečení, než se pustíte do jeho čištění. Kdyby tam náhodou zůstaly mince nebo jiné tvrdé předměty, mohly by způsobit drobná poškození, někde se zachytit, anebo dokonce rozbít sklo. Proto raději příště, až budete prát a sušit oblečení, všechno pořádně zkontrolujte.

Čistění pračky

Málokterý spotřebič je namáhaný tak, jako pračka. Navíc stojí na pokraji zájmu a údržba se často odbývá. Přitom nánosy prášku, aviváže a dalších agresivnějších čistidel nebo jen vodní kámen umí nadělat pěknou paseku. Znečištěnou pračku poznáte nejen na vzhledu samotné pračky, ale také na kvalitě vyprání. Jak pečovat o pračku, aby vám dlouho vydržela a kvalitně prala, jsme psali zde.

Údržba sušičky

Zanedbaná péče je jednou z nejčastějších příčin toho, že přístroj špatně pracuje. U sušiček je nutné pravidelně čistit filtry, jinak se spotřebič ucpe a jednoduše přestane fungovat. Stejně jako je třeba po každém sušení vylévat kondenzační nádobku, je nutné udržovat v čistotě vzduchový filtr a především přední filtr v otvoru dveří. Jakmile se zanese, dostane se jemný prach druhým filtrem až ke srážníku, na nějž se nalepí a účinnost sušení se mnohonásobně sníží. Může tak dokonce dojít ke zničení kompresoru. Psali jsme také: I při praní se dá hodně ušetřit. Jednoduchý návod na účinný prací roztok

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu