Zubní pasta má v domácnosti široké využití. Vyčistí tenisky i světla u auta, odstraní škrábance i pastelky ze zdi

Ostatní 01. prosince 2020 | 10:59 Klára Sanders
Zubní pastu má doma každý a kromě čištění zubů má daleko širší využití. Zubní pastu lze využít například k čištění různých předmětů nebo pomůže vyhladit drobné škrábance na displeji mobilu. Přečtěte si naše další tipy.
Další 2 fotografie v galerii
Zubní pastu má doma každý a kromě čištění zubů má daleko širší využití / Karolina Grabowska/Pexels

Zářivá žehlička

Pokud chcete žehličku vyleštit opravdu co nejšetrněji a zároveň důkladně, vemte si na pomoc zubní pastu. Trochu klasické zubní pasty si dejte na hadřík a žehličku jednoduše vyčistěte. Nakonec vlhkým hadříkem odstraňte zbytky špíny a zubní pasty.

Tenisky

Pokud nosíte plátěné tenisky, zřejmě dobře víte, jak se do gumové podrážky špína ráda zažírá. Opět vám ale pomůže zubní pasta. Vytlačte proužek pasty na starý zubní kartáček a známými krouživými pohyby gumovou podrážku důkladně vyčistěte. Výsledkem budete překvapeni.

Světla u auta

Zubní pasta se skvěle hodí i při čištění světel u auta. Stačí si vzít nějaký starý nepoužívaný kartáček na zuby, vytlačit kousek pasty a světla pořádně vyčistit. Nakonec vemte měkký hadřík a zbytky zubní pasty odstraňte a důkladně vyleštěte. Světla se budou blýskat jako nová.

Modřiny

Udeřili jste se někde a rádi byste se zbavili nevzhledných modřin či otoků? Se zubní pastou to není žádný problém. Stačí použít kousek fluoridové zubní pasty přímo na modřinu, zakrýt gázou přes noc a ráno opláchnout. Místo modřiny bude místo buď vybledlé, nebo modřina zmizí úplně.

Krásné nehty

Vaše zuby a nehty jsou si svým složením velmi podobné. Naneste trochu zubní pasty na starý kartáček na zuby, který již nepoužíváte, a třete jím o nehty. Zubní pasta dodá nehtům lesk, zároveň je i posiluje.

Barva na vlasy

Zubní pasta pomůže také odstranit zbytky barvy na vlasy ze špatně přístupných míst. Když si zubní pastu nanesete kolem linie vlasů, tak si při barvení nezašpiníte kůži. Místa pak jednoduše setřete a opláchnete.

Konec zamlžených brýlí

Zubní pasta funguje také jako skvělá ochrana proti zamlžování. Pokud se tedy chystáte do prostředí, kde víte, že se vám zamlží brýle, stačí je předtím opět jen potřít pastou, setřít a neviditelná vrstva na sklech působí jako skvělá ochrana.

Odstranění škrábanců

Zubní pasta dobře funguje na škrábance a šmouhy na skleněných nebo plastových materiálech. Naneste tenkou vrstvu zubní pasty a jemně vmasírujte, poté opláchněte čistou vodou nebo vyleštěte měkkým hadříkem. Funguje to například na displeje mobilů, ale i dioptrické nebo sluneční brýle a podobně. 

Pastelka na zdi

Než se nadějete, vaše zeď je počmáraná. Každý rodič by chtěl znát tento trik. Pastelky ze zdi sundáte dolů pomocí zubní pasty a ušetříte si tak pracnou výmalbu pokoje. Psali jsme také: Správným zacházením prodloužíte životnost pračky i sušičky. Vyvarujte se častých chyb

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená výrazně prodraží

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...

Strach z covidu vystřídal strach z války. Co byste měli...

Poznejte cyklistickou perlu a jednu z nejkrásnějších tras v...

Jak se promítá válka do letní sezony? Češi mění své...