Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc lidovosti

Ostatní 09. prosince 2018 | 10:34 — Veronika Prášilová
Barevné baňky, blikající světýlka či moderní adventní věnce. To všechno najdete v těchto dnech v domácnostech v rámci předvánoční výzdoby. Jak si ale zkrášlit svůj dům či byt, pokud chcete být v souladu s tradicemi a přírodou? Zkuste jednoduše sáhnout po obyčejném ovoci a koření.
Dalších 8 fotografií v galerii
Ovocné dekorace vypadají jednoduše, ale jsou jednoduše nádherné / Depositphotos

Protože nic vaši domácnost neozdobí tak, jako voňavá jablíčka nebo pomeranče, k nimž přidáte například aromatický hřebíček nebo skořici.

Co využít do dekorací

Dnešní tip je o vánočních dekoracích vyrobených především ze sušeného ovoce. V době elektrických sušiček a horkovzdušných trub nebude problém během chvíle připravit, jak se říká, od každého trochu. Tedy pár plátků jablíčka a hrušky, pomeranče a grepu, citronu a limetky, banánů a kiwi. A když ještě k těmto plodům dokoupíte balíček datlí a fíků, sušených švestek, meruněk, brusinek a dalších barevných kousků, výsledek bude báječný.

Nejlepším zdobením je koření

Stejně jako se sladké koření hodí do ovocných jídel, tak je líbivé také v dekoracích. Hřebíček, svitky skořice, hvězdičky badyánu, ale třeba i neloupané arašídy dodají vašim výtvorům sváteční ráz a navíc je krásně rozvoní.

A po čem sáhnete dál, nebo pro co si skočíte do přírody, už je na vás. Hodit se vám budou šípky, šišky, větvičky jehličnanů, cesmína a jiné keříky s barevnými bobulkami.

Co si můžete vyrobit

Ve fotogalerii pod článkem jsme pro vás připravili mnoho tipů na vánoční dekorace, ve kterých hraje prim sušené ovoce. Od vánočních věnců, přes řetězy, ozdoby na stromeček, až po zajímavé dekorace na stůl nebo svícny ze sušených slupek citrusů.

Skvělé na tom je, že při tvoření dekorací si vystačíte s provázkem, jehlou a nití, maximálně si občas pohrajete s tavnou pistolí.

A pokud vám nějaké ovoce zbyde, anebo přemýšlíte, které se bude hodit nejen jako dekorace na vánoční stůl, ale také místo klasického cukroví, zjistěte, které plody jsou vhodné pro sušení. Poradí vám například náš článek zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody...

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Zavřít reklamu