Množí se vám papírové krabice? Můžete je elegantně zužitkovat

Ostatní 03. dubna 2019 | 14:18 — Veronika Prášilová
Papírové krabice se doma objevují se železnou pravidelností. Od bot, kancelářského papíru, domácích spotřebičů a dalšího zboží. A někdo se s nimi denně setkává v práci. Mnoho z nich končívá obratem ve sběru, ačkoli by se daly ještě krásně zužitkovat.
Další 3 fotografie v galerii
Vyrobte si z obyčejných papírových krabic neobyčejné kousky / Internet

Podívejte se s námi na nápady na rychlé a levné způsoby, jak obyčejným krabicím vtisknout neobyčejný vzhled, aby se vám zase líbily.

Zapojte děti a jejich fantazii

Stejně jako volné krabice doma určitě najdete zbytky látky nebo balicího papíru, které použijeme na nový slušivý kabátek krabic. Sáhnout můžete i po balíkovém papíru, který si nakonec vymalujete podle své fantazie nebo polepíte nálepkami.

Navíc je to skvělý způsob, jak zabavit děti. Mohou si totiž podle vlastní fantazie vyzdobit nové krabice na hračky, knížky, cédéčka a další poklady. Krabice můžete také přestříkat barvou ve spreji, s jejímž výběrem vám poradí v obchodě. 

Olepujte jak je libo

Dalším způsobem, jak bedýnky zrecyklovat, aby vypadaly k světu, je jejich oblepení. Avšak je třeba myslet na to, že každá krabice má jiný povrch, někdy lesklý, jindy matný, což je potřeba při práci zohlednit.

Než se tedy pustíte do olepování, vyzkoušejte si na malém kousku vnitřní strany krabice, jestli bude zvolené lepidlo vše dobře držet pohromadě, zda látka či papír neprosáknou a nevytvoří nevzhledné mapy. Pokud je vše v pořádku, pusťte se do díla.

Dvakrát měř, jednou lep

Papír nebo látku si vyměříte stejně, jako byste balili dárek. Nebo použijte metr a vše si nejprve rozkreslete. Netroufnete-li si polepovat jedním v rozích nastřihnutým kusem, klidně udělejte postupně každou stranu zvlášť. Zbude-li vám dostatek materiálu, polepit můžete i vnitřek krabice. To udělejte i v případě, když se rozhodnete použít krabice jako poličky pro vystavení předmětů, anebo když nemá krabice víko.

Nezapomeňte na detaily

Zrenovované bedýnky nakonec můžete ještě přizdobit například nalepením krajkových mašlí, flitrů, tkaniček, z látky či plsti vystřižených vzorů a postaviček. Hlavně je pak nechejte do druhého dne vyschnout, a pak už je směle můžete začít využívat.

A když už budete v pracovním nasazení, zkuste svou kreativitu využít také k výrobě netradičního stojánku pod notebook. Jak na to, si můžete přečíst v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Nejkrásnější střediska Itálie otevírají a slibují...

Připravte se na léto. Úžasné ostrovy ve Středozemí, o...

Zavřít reklamu