Chladnější počasí nabádá k podzimnímu úklidu. Nechte svůj dům dýchat

Dům 10. října 2020 | 15:39 — Klára Sanders
Venku už se pořádně ochladilo, trávíme více času v teple domova, a to je ideální čas na pořádný úklid. Nechte váš byt nebo dům dýchat a zbavte se všech nepotřebných věcí.
Další 2 fotografie v galerii
Podzim je ideální čas na pořádný úklid celé domácnosti / Cottonbro/Pexels

Podzimní úklid není jen o mytí oken. Pusťte si oblíbenou hudbu nebo film a proberte věci, které jste již dávno nepoužili a leží v koutě nebo na dně skříně. 

Začněte v šatníku

Nabízí se začít v šatníku. Proberte staré plavky, které už nikdo nenosí. Zbavte se letního oblečení, které jste na sobě ani jednou neměli nebo jste se v něm necítili dobře. Zamyslete se, které podzimní a zimní oblečení následující sezonu budete nosit. Stejným způsobem protřiďte i botník. Zahoďte oblečení, boty i doplňky, které jsou rozbité a jejichž opravu nemáte v plánu. Nakonec se zbavte ponožek, které nejsou do páru.

Protřiďte drogerii a kosmetiku

Dále proberte svoji kosmetiku. Zbavte se věcí, které jsou prošlé. Vytřiďte make-up, který se nehodí k barvě vaší pleti. Zahoďte staré laky na nehty, které už nemají svoji původní strukturu. Zkontrolujte, jestli už žínka, kterou se umýváte, není příliš opotřebovaná. Vyhoďte vzorky a malé lahvičky určené na cestování, které nikdy nepoužijete.

Na co nezapomenout v kuchyni

Potom se přesuňte do kuchyně. Zbavte se starého koření a jídla v mrazáku, které tam leží už příliš dlouho. Protřiďte svačinové krabičky a vyhoďte ty opotřebované a ty, které nemají víčka.

Hračky a oblečení

Nakonec proberte hračky a oblečení a boty dětí, ze kterých do příštího léta vyrostou. Zahoďte časopisy, kterými už jste mnohokrát listovali, nebo se k nim až doteď vůbec nedostali. Nahlédněte také do lékárničky a prohlédněte expirace. Uvidíte, že po zahození všech těchto věcí se budete cítit skvěle. Psali jsme také: Vyžeňte pavouky z vašeho domu. Zaručené tipy, po kterých se dají sami na ústup.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Americká sonda přistála na asteroidu a pokusila se odebrat vzorky. Mohou prozradit důležité informace

Pokojové rostliny na podzim rádi napadají různí škůdci....

Dýně Hokkaido je zdravou podzimní ingrediencí, navíc ji ani...

Než si pořídíte psa do bytu, měli byste vědět, jaká...

Pokud vaše astry kvetou méně než obvykle, nezoufejte. Často...

Vyhněte se nejčastějším chybám při čištění toalety,...

Zazimujte zahradní jezírko včas a ochraňte jej před...

Zavřít reklamu