Rostliny dokáží v bytě likvidovat škodlivé látky a pomáhají eliminovat plísně a mikroby
Navíc vás vyjdou mnohem levněji, než pořízení specializovaného přístroje pro čištění vzduchu.
Zbavte se kouřového aroma
Máte rádi nádherně kvetoucí gerberu, která zdobí svět mnoha pestrými barvami? Tak odteď ji budete přímo zbožnovat. Právě tato rostlina totiž dobře pohlcuje benzen a trichlóretylénové výpary, navíc skvěle čistí vzduch od výparů z cigaret. Spolu s chryzantémou a dracénou vám také pomůžou zatočit s formaldehydem.
Dalšími bojovníky proti formaldehydu jsou pak například aloe vera, pepřenec, azalka nebo třeba filodendron. Fíkusy nebo anturie si navíc poradí také s výpary z laků a čisticích a desinfekčních prostředků, jejichž součástí je čpavek.
Elektrosmog není jen pojem
Každý z nás se denně pohybuje v prostředí, kde není nouze o různé přístroje produkující takzvaný elektrosmog. Ten může být pro naše zdraví škodlivý, proto je dobré se proti němu vyzbrojit. Ideálně vám s ním pomohou sukulenty, které jsou přírodními pohlcovači elektrosmogu, stejně jako například břečťan.
Pročistěte suchý vzduch
Pokud se ve své domácnosti potýkáte se suchým vzduchem, který není v topné sezoně ničím neobvyklým, pak i tady můžete sáhnout po přírodním pomocníkovi. Skvělým a prověřeným zvlhčovačem je takzvaná vodní palma, která dokáže vstřebat klidně několik litrů vody a ty pak vrátit do ovzduší. Skvělé je, že toto zvlhčování je dokonale sterilní a zdravé.
Aby všechno správně fungovalo
Myslete však na to, že aby mohly pokojové rostliny jako čistička vzduchu fungovat, nesmíte v květináči zakrýt hlínu například kamínky. Také počítejte, že na každých deset metrů čtverečních budete potřebovat alespoň jednu metrovou rostlinu.
Pokud však naopak bojujete ve své domácnosti s příliš velkou vlhkostí, zkuste se inspirovat, jak proti ní bojovat. Stačí pár důležitých kroků a hned vám bude doma lépe.