Vyrobte svému pejskovi parádní pelíšek. Stačí vám k tomu stará pneumatika a polštář

Mazlíčci 18. září 2018 | 10:53 Šárka Vondráčková
Potřebuje váš pejsek nový pelíšek a rádi byste mu jej vyrobili sami? Najděte si starou pneumatiku a zakrátko bude mít váš čtyřnohý kamarád nové ležení hotové.
Další 4 fotografie v galerii
Tento pelíšek můžete vyrobit z toho, co máte doma / Pinterest

Každý pes by měl mít své vlastní místo k odpočinku, stejně tak jako dospělí lidé. Pelíšek umístěný na klidném místě mu umožní nabrat nové síly a dobře si odpočinout, a to aniž by obíral svého pána o jeho místo v posteli. A takové odpočinkové místo mu můžete vyrobit i sami. Pneumatikový pelíšek je stylový a skutečně velmi pohodlný.

Vše najdete doma

Vše, co na výrobu takového pelíšku potřebujete, naleznete zcela běžně ve vaší domácnosti. Takže vás to nebude stát prakticky ani korunu.

Na výrobu budete potřebovat

  • starou pneumatiku
  • útržky různých látek nebo barvu
  • lepidlo (lepicí pistoli)
  • polštář
  • jakoukoliv starou košili

Kolo vydrhněte

V první řadě je potřeba pneumatiku zbavit veškerých nečistot. Takže, pokud máte tu možnost, tuto práci proveďte raději někde venku na zahradě. Při čištění použijte mýdlo nebo jar, pořádně ji vydrhněte kartáčem a nechejte uschnout. Pokud na pneumatice najdete nějaké poškozené místo, zalepte ho silnější lepicí páskou.

Pneumatiku zabalte

Až bude pneumatika suchá, připravte si lepidlo nebo tavící pistoli, kousky látky a pusťte se do práce. Celou pneumatiku obvažte kolem dokola pomocí kousků látky, a tu dobře přilepte, aby po pneumatice neklouzala. Jestli nechcete pneumatiku polepovat, můžete ji natřít barvou. V tomto případě je však nutné, aby nebyla nijak toxická a neškodila zvířeti. Pokud máte doma šikovného kutila, můžete do pneumatiky vyřezat i otvor.

Pelíšek vystelte

Nyní bude potřeba pelíšek vystlat. Aby na vašeho pejska nešel chlad od země, je dobré pneumatiku trochu odizolovat. K tomu vám poslouží kus kartonu, který vložte do středu pneumatiky. Pak si vezměte starý polštář a zabalte jej do košile. Díky tomu budete moci pelíšek pravidelně prát. Novou matraci vložte dovnitř pneumatiky, případně můžete kolem dokola vytvořit z látky válec, který vycpete kousky vaty a obložíte jím pneumatiku kolem dokola. A pak zavolejte svého miláčka, ať si jde vyzkoušet svou novou postýlku. Ze starých pneumatik můžete vyrobit celou řadu dekorací, třeba nový taburet

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a kam můžete vyrazit bez omezení ?

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

Zavřít reklamu