Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku. Výroba je snadná

Mazlíčci 16. června 2019 | 10:36 — Veronika Prášilová
Způsoby, jak se v létě zchladit a osvěžit, hledá každý z nás. Nejsnadnější cestou je vedle pobytu v řádně vychlazené místnosti pravidelný přísun osvěžujících nápojů a dostatečné množství zmrzliny. Jak to ale udělat, abyste podobné radovánky mohli dopřát také svému psovi?
Další 4 fotografie v galerii
Nejen lidé chtějí v létě mlsat / Shutterstock

Odpověď je jednoduchá. I svým čtyřnohým chlupáčům, nemáte-li tedy naháče, můžete připravit vynikající zmrzlinu.

Základ skvělého pamlsku

Na výrobu parádní psí pochoutky budete potřebovat:

  • 1 velký bílý jogurt (nejlépe řeckého typu)
  • 1 zralý banán
  • 2 čajové lžičky burákového másla
  • 2 čajové lžičky medu

K tomu všemu se vám budou hodit tvořítka na led, která poslouží jako formička.

Všechny přísady smíchejte a rozmixujte, a výslednou hmotu nalijte do připravených formiček. Pokud nemáte k dispozici tvořítka pro výrobu ledu, můžete použít například kelímky od malých marmelád či něco v podobné velikosti. Příliš nedoporučujeme využívat větší tvary, aby se váš pejsek výsledné zmrzliny nepřejedl a vy mu ji mohli „dávkovat“ dle potřeby.

Když mléko není to pravé

Může se však stát, že váš pejsem z jakéhokoliv důvodu nesmí mléčné výrobky. Ani v takovém případě ho o skvělou zmrzlinu nemusíte připravit. Jogurt pouze nahradíte vývarem. Výsledek sice není tak smetanový a pevný, ale vašemu miláčkovi bude rozhodně chutnat. Tato varianta je dobrá také pro pejsky, kteří mají problém s pitným režimem a přes den do sebe příliš tekutin nedostanou. Díky vývaru je snadno ošidíte.

Tip

Skvělý vývar pro pejska připravíte povařením kuřete s mrkví, bylinkami a česnekem. Můžete jej vylepšit rybí konzervou. Před zamražením pak můžete do tvořítek přidat kousky vařeného masa, aby se k nim váš pes musel prolízat.

Dopřejte jim hostinu

A úplně nejvíc vás budou pejsci milovat, pokud obě předchozí varianty sloučíte. Jestli váš pejsek nemá problém se sladkým, sáhněte klidně po ovocném jogurtu, případně dětské přesnídávce, které smícháte s uvařeným vývarem. Skvělou variantou je také smíchání jogurtu s rybičkovou konzervou nebo například se syrovými vejci.

A jako bonus můžete do jogurtu rozmixovat kuřecí nebo vepřová játra. Váš pes vás bude milovat, a za každý kousek zmrzliny pro vás udělá první poslední. Jen myslete na to, že se stále jedná o pamlsek, který by neměl nahrazovat plnohodnotnou psí stravu!

Myslete na chlazení

Nezapomínejte na to, že jen samotná zmrzlina nedokáže v horkých dnech pejsky ochladit. Je vhodné dodržovat několik základních pravidel, aby se léto nejen pro vás, ale i pro vašeho mazlíčka, nestalo pouhým utrpením. Co můžete udělat pro to, abyste si následující týdny užili ve zdraví a pohodě, si můžete přečíst v našem dalším článku plném dobrých rad.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

Jestli nevíte, co s velkou úrodou rajčat, usušte je....

Starý cestovní kufr nemusí doma překážet. Vytvořte z něj...

Co dělat, pokud vám slunce spálilo trávník. Nezoufejte, dá...

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Vyžeňte pavouky z vašeho domu. Zaručené tipy, po kterých se...

Zavřít reklamu