Blíží se Dušičky, vytvořte vlastní věnec, kterým ozdobíte hrob vašim blízkým

Ostatní 01. listopadu 2016 | 08:00 — redakce
Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.
Výroba dušičkových věnců vyžaduje především zručnost a čas. / Internet

Blíží se začátek listopadu a také Dušičky. Den, kdy vzpomínáme na své blízké, kteří už s námi nejsou. Na místech jejich posledního odpočinku opět začnou svítit tisíce svíček a chybět určitě nebude ani malá výzdoba – jako poděkování a vzpomínka. Nejrůznější dušičkové věnečky a věnce nemusíte kupovat v zahradnictvích, můžete si je jednoduše vyrobit sami doma.

Nejprve si připravíte korpus, na výběr máte slaměné podložky, polystyrenové nebo jen jednoduché proutěné věnečky, které přizdobíte a věnec je hotový. Typů věnců je nepřeberné množství, stačí si jen vybrat.
Pokrytí základu
Vytvořený základ opět omotáme libovolným materiálem. Nejčastěji se používají nastříhané stejně velké větvičky jehličnanů, krásně vypadají i větvičky mahónie či cesmíny. Zvláštní kouzlo má omotaný vřes.
Stejně jako slámu a mech i je připevníme provázkem či drátkem (v květinářství lze sehnat speciální zelený vazačský drátek, který není ve vazbách vidět).

Šišky, kaštany, bukvice…
Základ věnce můžeme zakrýt také pomocí kaštanů, borovicových šišek, bukvic či makovic. Nejdříve ke každému plodu připevníme asi sedmicentimetrový drát.
U šišek jej vsuneme mezi šupiny, ohneme dolů a kratší konec ovineme kolem delšího, podobně postupujeme u bukvic. V případě kaštanů vsunujeme drát do jejich středů, kam předtím vyvrtáme například jehlou dírky.
Na vnější straně věnce připevníme borovicové šišky na drátě. Směrem ke středu věnce přidáváme další plody, opatřené k tomuto účelu drátky.
Menší plody dáváme na jedno místo ve větším množství. Zůstávající mezery vyplníme sušenými květinami, které také připevníme na drátek – aby lépe držely.

Dozdobení
K dozdobení vytvořených věnečků použijeme nasušené květiny a plody. Slaměnky, smilek, máčku, řebříček, suchokvět, limonku, světlici, levanduli, vřes, lampiónky mochyně židovské třešně – zkrátka cokoli, co máte k dispozici. Hodí se i různé sušené listy, obilniny a trávy, které dodají věnci svou rozevlátostí vzdušnost.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Legendární zpěvačka a herečka Barbra Streisandová vydala po letech nový singl

Je vaším snem zažít pulsující atmosféru nejslavnějšího...

Chtěli byste vědět, jaká zima nás letos čeká? Sledujte...

5 chyb při výběru AKU nářadí, kterým se musíte vyhnout

Jak vytvořit dokonalou zahradní oázu: Tipy a triky

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Zavřít reklamu