Jak si doma vychutnat výbornou kávu? Experimentujte s novými chutěmi

Ostatní 02. září 2017 | 08:06 — nov
Chodíte rádi do kavárny na kvalitní a lahodnou kávu? Proč si nepřipravit obdobně výbornou kávu i doma při odpoledním posezení v obýváku nebo když vás navštíví přátelé? Zde je pár rad, jak si doma vychutnat kávu jako od baristy
Další 2 fotografie v galerii
Vychutnejte si místo klasického "turka" šálek skvělé kávy? / Shutterstock

Je spousta lidí, kteří si rádi vychutnají dobrou kávu. Ne všichni jsou ale ochotni si za ni v kavárnách připlatit. Jakým způsobem lze docílit obdobně dobré kávy v pohodlí domova?

Základem je samozřejmě pořízení kávovaru. Bez této počáteční investice se neobejdeme, zanedlouho se nám ale mnohonásobně vrátí.

Důležité je správně skladovat kávová zrna. Rozhodně je neukládejte do lednice. Prostředí ledničky vysušuje olej, který dodává kávě čerstvou chuť. Také je neskladujte příliš dlouho. Chuť je nejlepší během deseti dnů od pražení zrn. Mnoho výrobců uvádí datum pražení na obalu.

Experimentujte s novými chutěmi. Přidejte do kávy kus skořice nebo špetku té namleté. Kardamom dodá kávě exotickou citrusovou chuť. Máta může skvěle doplnit studené kávové nápoje.

Pokud pijete kávu instantní, můžete do ní rovněž přidat mletou skořici. Dále stojí za to vyzkoušet vanilkový extrakt a kakaový prášek. Pořádně přísady v kávě rozmíchejte předtím, než je zalejete horkou vodou. Také lze přidat toppingy, které se používají v kavárnách na ozdobu kávových nápojů obsahujících mléčnou pěnu. Známé jsou karamelová a oříšková příchuť.

Jestli si dáváte do kávy mléko, lijte ho krouživými pohyby pouze doprostřed hrnečku. To udrží mléko uprostřed a vytvoří perfektní mix chutí při konzumaci. Následujícím krokem je vychutnávání si výborného šálku kávy!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli...

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Zavřít reklamu