Tablety do myčky se nehodí jen na mytí nádobí, perfektně vyčistí i pračku

Ostatní 26. prosince 2021 | 16:43 Zuzana Procházková
O pračku je potřeba se pravidelně starat a čistit ji, neboť se v ní po každém praní usazují nečistoty, bakterie a vodní kámen. Spousta lidí však na její údržbu zapomíná v domnění, že se jedná o zdlouhavý a náročný proces. Přitom vám postačí obyčejná tableta do myčky.
Další 3 fotografie v galerii
S tabletami do myčky zbavíte pračku usazenin, zápachu i vodního kamene / Shutterstock

Pračka je v každé domácnosti jistě nepostradatelným pomocníkem. Tak jako i jiné spotřebiče je však potřeba ji pravidelně čistit. V opačném případě se může stát, že vyprané prádlo nebude příliš vonět, i když používáte kvalitní prášky na praní i aviváže. Je to z toho důvodu, že každá várka špinavého oblečení po sobě v pračce zanechá trochu špíny, bakterií a dalších usazenin, což po nějaké době dá o sobě silně vědět.

Kvůli zanesené pračce se prodlužuje prací cyklus

Pračka i oblečení začne zapáchat, neboť se v ní tvoří plíseň, prací cykly se mohou prodlužovat a oblečení zkrátka nemusí být dokonale vyprané. To rozhodně není nic žádoucího. Naštěstí údržba pračky nezabere mnoho času, není na tom nic složitého a hlavně není potřeba ani kupovat drahé chemické prostředky. Postačíte si s tím, co máte běžně doma.

Tradičně s octem a jedlou sodou

Mezi šetrné varianty dezinfekce pračky a odstranění usazenin v bubnu se řadí zejména použití jedlé sody a octa, případně kyseliny citronové se sodou. Postup je zcela jednoduchý, nasypat do přihrádky pro prací prášek půl hrnku sody, oddíl pro máchání naplnit zcela octem, a poté nalít ještě jeden až dva hrnku octa do bubnu. Pračka se takto pustí na nejvyšší teplotu a nejdelší cyklus.

Účinná tableta do myčky

Tento postup se sodou a octem je sice ekologický a velmi levný, přesto mnozí o jeho účinku pochybují. Navíc v případě použití octa je na místě obava o přetrvávající zápach. Existuje však jedno mnohem efektivnější řešení, které by vás nejspíš nikdy ani nenapadlo. Pokud máte myčku na nádobí, pak nemusíte nic kupovat a použijte jednu až dvě tablety k čištění pračky. Budete překvapeni skvělým výsledkem.

A jak tableta funguje

Pokud jste pračku ještě nikdy nečistili nebo víte, že ji máte silně zanesenou, tak použijte místo jedné tablety do myčky rovnou dvě. Vhoďte je do prázdného bubnu a spusťte prací program na nejvyšší teplotu, minimálně na 60 °C. Naštěstí v rámci tohoto procesu čištění není nutné zapínat program vyvářka.

Dokonale čistá pračka

Uvidíte, že výsledek vás velmi mile překvapí. Nejenže bude pračka čistá, ale bude zbavená kompletně zápachu a usazenin na všech místech, a to i na těch, která jsou okem neviditelná. Děje se tak z toho důvodu, že tablety umí skvěle rozpouštět nečistoty a odstraňovat mastnotu. Vyzkoušejte to proto také. Dále čtěte: Jak rychlovarnou konvici zaručeně zbavit vodního kamene. Vyzkoušejte trik s citronovou šťávou.

Zdroj: reviewed.com, irishexaminer.com.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Johnny Depp se během svědectví ani jednou nepodíval na Amber Heard. Heard byla otázána, jestli ví, proč tomu tak je

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...

Léto je za dveřmi. Naučte se dělat ledové frosé, kromě...

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Zavřít reklamu