Rozbil se vám květináč? Vytvořte si z něj kouzelnou skalku

Ostatní 03. září 2018 | 10:06 — Šárka Vondráčková
Nevyhazujte hned všechno, co se rozbije. Například poškozené květináče se dají skvěle využít a vyrobit z nich originální krásné dekorace.
Další 4 fotografie v galerii
Taková skalka vám krásně ozdobí i balkon či terasu / Pinterest

Trendem je znovu využívat staré a nepotřebné věci, stejně tak jako poškozené. Třeba takový rozbitý květináč. Ten se během chvíle dokáže proměnit v úžasnou ozdobu vašeho balkonu, domu či zahrady.

Falešné střepy

Tuto dekoraci můžete vyrobit jak z rozbitých střepů, ale i z předem plánovaných řezů. Pokud si budete chtít podobné dekorace vyrobit a střepy si nařezat sami, je vhodné si předem květináče namočit.

Potřebujete

  • dekorační kamínky
  • lepidlo
  • bezbarvý lak
  • substrát
  • rostliny

Květináč ozdobte

Okraj květináče nejprve dozdobte, například různě barevnými kamínky nebo třeba kousky rozbitých CD. S nimi můžete v domácnosti vykouzlit celou řadu dekorací. Další tipy jsme psali zde. Jakmile lepidlo zaschne, můžete jak vnitřek květináče, tak i venkovní povrch postříkat několika vrstvami bezbarvého laku.

Nezapomeňte na drenáž

Nyní se pusťte do sázení. Na dno květináče nasypejte oblázky nebo štěrk. Díky tomu vytvoříte propustnou vrstvu, aby měla kudy odtéct přebytečná voda po dešti nebo při zalévání. Na oblázky pak nasypejte substrát, určený pro vámi zvolenou rostlinu. Zeminu nasypejte jakoby do svahu.

Zasaďte květiny a střepy

Je dobré, pokud substrát den před výsadbou pokropíte vodou, aby byla více kompaktní a lépe držela při nanášení skalky. Pak začněte postupně sázet rostliny a mezi ně vkládejte střepy. Místa mezi kořenovými baly zasypávejte opatrně zeminou. Celý povrch pak srovnejte a pokryjte oblázky. Ty pomohou celou skalku zpevnit a budou také působit jako zajímavá dekorace. Použít můžete i různé sošky, zvířátka či domečky. Je to jen na vaší fantazii. Stejně tak si skalku můžete seskládat z několika rozbitých květináčů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

Vyrobte si s vašimi dětmi domácí vodové barvy

Pařeniště jsou mezi zahradníky oblíbená. Zastanou hodně...

Tabule nepatří jen do školy. Skvěle se hodí do kuchyně,...

Nezapomeňte z ovocných stromů odstranit borku. Dáte tak na...

Čerstvé domácí máslo je chutnější a levnější než...

Než si pořídíte rybičky, začněte s pěstováním...

Zavřít reklamu