Pokud přemýšlíte o stavbě bazénu, zbystřete. I v malém bazénu si díky novým technologiím zaplavete

Zahrada 01. dubna 2021 | 14:04 — Klára Sanders
Pokud přemýšlíte o stavbě bazénu na vaší zahradě, ale nemáte až tolik prostoru, můžete místo bazénu zvolit Aqua Trainer neboli Swim Spa. Ušetříte prostor a navíc si můžete zaplavat po celý rok.
Další 4 fotografie v galerii
Díky Aqua Traineru si zaplavete po celý rok / Yaroslav Shuraev/Pexels

V dnešní době je opravdu velkou výhodou mít zahradu a ještě k tomu mít na zahradě bazén. Jedinou nevýhodou je, že venkovní bazény se v našich krajích dají využívat jen několik týdnů v roce. Většinou je v nich chladnější voda a vytápění je nákladné. Také potřebujete větší prostor na zahradě, kam bazén zakopete. Zkuste tedy jinou variantu. 

Trénujte plavání jako v řece

Na trhu jsou naštěstí Aqua Trainery, které kombinují výhody vířivky a bazénu s protiproudem dohromady. Jsou to vlastně menší bazény, které vám zajistí možnost plavání i na malé ploše, navíc si užijete i posezení s masáží. Pod vodou vytváří proud protáhlé trysky, které imitují přirozený tok vody jako v řece. Protiproud v Aqua Traineru je tak silný, že ho pro své tréninky využívají i profesionální plavci. Můžete plavat na místě, regulovat si intenzitu tréninku a rychlost protiproudu si nastavit až na 18 km/h. I při té nejvyšší rychlosti vám díky speciálně tvarované skořepině nebude žádná voda stříkat ven.

Zabudovaná výřivka jako bonus

Tou nejlepší vychytávkou je zabudovaná vířivka, která je součástí celého systému. Můžete si krásně užívat masáž díky speciálním tryskám a zaplavat si, kdy se vám zachce. A to opravdu kdykoli. Díky tepelnému štítu jsou Aqua Trainery efektivně chráněny proti mrazu a udržují uvnitř teplo. Jsou navrženy tak, že vás bude stát udržení teploty jen několik korun denně. Proto vybírejte ty energeticky nejúspornější. Důležitou součástí je izolační fólie, která je umístěna mezi skořepinou a kabinetem, ta zvládá odvádět teplo zpět do Aqua Traineru.

Filtrační systém musí být opravdu výkonný

Před koupí se zajímejte i o systém čištění, který by vás mohl pěkně potrápit. Zkažená voda by vám radost určitě neudělala. Filtrace by měla zvládnout každých 15 minut vyčistit celý objem vody.

Odkrytí i zakrytí vám zajistí termokryt na ovládání

Aby byla vaše úspora energií co nejlepší, zhodnoťte také, jaký systém zakrytí zvolíte. Modrá bublinková fólie, vám teplo nezadrží. Lepší je pořídit správný termokryt. Myslete také na to, aby vám udržel nejen teplo, ale abyste s ním zvládli sami manipulovat. Nejlepší volbou, kdy vám odpadne náročná práce s odkrytím či zakrytím, je termokryt s automatickým posuvem. Stačí vzít do ruky ovládání a tak, jako se vám otevřou vrata garáže, se sroluje celý termokryt. Nemusíte ho nikde pokládat, jen jeden stisk tlačítka a můžete skočit do vody.

Největší kouzlo má koupel právě v zimě, kdy je kolem vás mráz a z vody stoupá kouř. Sedíte v horké vodě, nechybí sklenička oblíbeného nápoje a vy se jen tak kocháte pohledem na zasněženou zahradu. Psali jsme také: Ani v lednu by lidé neměli zapomínat na své zahrady. Je řada důležitých věcí, které je třeba udělat

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vrátila se do Evropy a šla pod skalpel. Zuzana Belohorcová prozradila, co si nechala vylepšit tentokrát

Připravte si speciální výluh z kopřivy. Zbaví vaši zahradu...

Dopřejte balkonovým rostlinám během léta tuto péči a...

Přidejte k okurkám zálivku z této běžné potraviny a plodit...

Vyrobte si levný domácí postřik na mšice bez chemie. Už...

Tipy na snadné odstranění etiket ze sklenic

Jak správně sklízet rybíz, aby dlouho vydržel a přitom jste...

Zavřít reklamu