Bílý jogurt má mnoho využití. Nechte se překvapit jeho účinky na zahradě

Ostatní 08. dubna 2021 | 09:48 — Klára Sanders
Mnoho potravin se dá využít v domácnosti i na zahradě a člověk je až překvapený jejich účinky. I bílý jogurt se dá využít k mnoha dalším věcem. Máme pro vás několik tipů.
Další 3 fotografie v galerii
Jogurt má mnohem širší využití, a to nejen v kuchyni / Depositphotos

Bílý jogurt nejčastěji jíme k snídani nebo ke svačině. Používáme ho také jako přísadu do sladkých i slaných jídel. Jogurt má ale mnohem širší využití, a to nejen v kuchyni. 

Namnožte si lišejník

Někteří zahradníci se lišejníku každoročně pracně zbavují pomocí všemožné chemie, jiní v něm vidí dokonalou krásu. Jestli se vám líbí ozdobné lišejníky na zahradě a chtěli byste je rozmnožit, zkuste metodu pomocí jogurtu. Lišejníková patina může ozdobit starou betonovou zídku nebo květináč.

Připravte si mixér a vložte do něj šálek bílého jogurtu s obsahem bifidogenní kultury. Pak přidejte hrst lišejníku, který sesbíráte např. na zahradě ze starých větví nebo zarostlých chodníků. Směs doplňte šálkem vody a vše rozmixujte, stačí přibližně půl minuty. Pak už stačí vše přelít do misky, vzít si obyčejný štětec a natřít směsí všechna místa, která chcete mít obrostlá lišejníkem. 

Prstové barvy z jogurtu

Bezpečné prstové barvy z jogurtu si umíchají i ty nejmenší děti. Rozdělte jogurt do menších kelímků. Nachystejte dětem potravinářské barvy, které nakapou do jednotlivých nádobek. Po promíchání už nic nebrání začátku skvělé zábavy. Děti mohou s těmito prstovými barvami patlat dle vlastní fantazie, mohou se při hře naučit názvy barev a uvidí vznik jednotlivých odstínů. Pomoci modré a žluté barvy mohou objevit záhadu vzniku zelené. V zápalu myšlenkových pochodů naštěstí nebude vadit, když si děti nevědomky olíznou prsty.

Nestárnoucí péče o unavenou pleť

Pleťovou masku z jogurtu využívaly už naše maminky. Zkuste jednou místo masky z drogerie zchladit vaši pleť dávkou bílého jogurtu. Krásně vám vyčistí a stáhne rozšířené póry. Stačí 20minutový relax u knížky a vaše pleť se krásně zklidní a vyhladí.

Pokud se vám zdá, že by vaše pleť potřebovala rozjasnit, tak si můžete připravit domácí masku z 1 lžičky bílého jogurtu, šťávy ze čtvrtky pomeranče, přidejte i trochu pomerančové dřeně a jestli máte aloe, tak klidně přidejte 1 lžičku. Tato maska vám rozzáří pleť po 10 minutách působení.

A až to v létě přeženete se sluníčkem, tak nezapomeňte na starou dobrou radu. Bílý jogurt přinese vaší rozpálené pokožce velkou úlevu. Stačí nanést na postižená místa a nechat působit. Jogurt pokožku krásně zvlhčí a příjemně ochladí.

Ulevte domácím mazlíčkům od nadýmání

Nadýmáním mohou trpět i psi a kočky. Možná vašim domácím mazlíčkům chybí ve střevech přátelské trávicí bakterie, které zabraňují i plynatosti a průjmu. Kočkám i psům můžete přidat do jídla pár lžiček jogurtu s živými kulturami. Zvířatům do 6 kg stačí 2 čajové lžičky, do 15 kg přidejte polévkovou lžíci, psům do 38 kg 2 polévkové lžíce a těm největším přidejte 3 polévkové lžíce. Brzy se jim určitě uleví. Psali jsme také: Jitrocel roste všude kolem nás. Jeho využití je široké a navíc velmi jednoduché

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nová experimentální baterie může znamenat skokový posun na poli spotřební elektroniky

Holubí trus je pro zahrádkáře poklad. Pohnojí vaši zeleninu...

Velkoformátové obklady a dlažby se nehodí jen do velkých...

Z pecky od manga si můžete snadno vypěstovat krásnou domácí...

Bílý jogurt má mnoho využití. Nechte se překvapit jeho...

Kolik vydělávají na webcam: dívka z Prahy sdílí skutečná...

Nečekané jarní mrazíky mohou zničit ovocné stromy. Chraňte...

Zavřít reklamu