Meditujete? Vyrobte si polštářek z pohankových slupek. Poradíme vám, jak na to

Ostatní 23. ledna 2018 | 15:48 — Marie Drahá
Únava, stress, špatná nálada. Ventilem v uspěchané době je pro řadu lidí meditace. Zklidňuje mysl a umožňuje být alespoň chvilku sám se sebou. Meditaci lze zkrátka jen doporučit. Začít přitom není nikdy pozdě. Co takhle na meditačním polštářku, který si doma sami vyrobíte?
Dalších 5 fotografií v galerii
Pokud nevíte, jak s meditací začít, zkuste si vyrazit na společný meditační víkend / Pixabay

Meditační polštářek se dá běžně sehnat na internetu i ve vybraných prodejnách. Cena se pohybuje od pětistovky nahoru, většinou je však k dostání do tisícovky. Není přitom nijak složité si polštářek vyrobit. Při rozjímání poskytuje tělu oporu a podporuje správné držení páteře. Posloužit může nejen při meditaci, ale klidně i dětem do pokojíčku.

Co na výrobu meditačního polštářku potřebujete?

• pevnější látku na základní polštář (bavlnu, ale klidně i staré prostěradlo)
• vnější látku na povlak (barevnou, s dekorací)
• pohankové slupky
• nůžky, špendlíky
• ruce nebo šicí stroj

Jak na to?

Na základní polštář si ustřihnete z pevnější látky dvě stejně velká kola a dlouhý široký pás, který je následně spojí. Průměr kola si můžete zvolit sami podle velikosti pozadí. Obvyklá míra je 30 až 40 centimetrů. Nezapomeňte nechat pár centimetrů na spoje. Délka spojovacího pásu pak závisí na průměru kol. Vysoký může být 10 až 15 centimetrů. Jakmile si naměříte, natříháte, sešijete k sobě nejdřív pás se spodním kolem a postupně začnete přišívat kolo vrchní. Než jej sešijete úplně, naplňte maximálně pohankovými slupkami a dodělejte. Základní polštář máte hotový.

Na výrobu povlaku potřebujete kolo stejného průměru, jako je základní polštář (s rezervou na boční pás). Stejně dlouhý pás musí být ale tentokrát vysoký jednou tolik. Než jej přišijete ke kolu, z jedné délky po celé straně vytvořte tunýlek na gumičku. Jakmile máte hotovo, sešijte boční pás ke kolu. Navlečte gumičku, stáhněte a máte hotovo! Vyrobit si můžete i povlak stejného typu jako na základní polštář, tedy jej úplně zapošít. Meditační polštářek však do pračky dát nemůžete a povlak v tomto případě nejde vyprat. Ke správné meditaci si také zapalte svíčku. Jak si vyrobit krásný svícen ze zavařovačky, najdete zde.

Kde sehnat pohankové slupky?

Možná pohanku pěstujete, není to totiž nijak složité. Pokud ne, slupky se dají sehnat ve mlýně, kde z ní dělají mouku, ve vybraných zdravých výživách nebo na internetu. Na výrobu polštářku budete potřebovat několik kilogramů slupek (v závislosti na jeho velikosti). Polštářky se vyrábějí i ze špaldových slupek nebo třeba molitanové drti.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody...

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Zavřít reklamu