Okupují váš domov mravenci? Vypuďte je pomocí přírodních ingrediencí

Ostatní 07. května 2018 | 12:32 — Šárka Vondráčková
Mravenci v domě. Mnoha lidem se jenom při pomyšlení na tuto situaci zježí vlasy na hlavě. Protože zbavit se nájezdů tisíců malých černých brouků je skutečně těžké. Přinášíme vám pár tipů a babských rad, jak je vypudit z domu.
Další 3 fotografie v galerii
Mravenci v domě jsou strašákem pro řadu lidí / Shutterstock

Nejlepší prostředek proti mravencům je prevence. Pokud jim nedáte šanci a ani důvod se k vám dostat, nebudete se muset jimi zabývat. Mravence totiž přitahuje do vašeho domu teplo, ale také řada sladkých vůní. Nenechávejte proto v domě otevřené lahve se sladkými šťávami ani zbytky potravin. Pokud už přeci jen najdete zástupy pochodujících mravenců, zachovejte chladnou hlavu. Zkuste nejprve vypátrat, odkud k vám mravenci vylézají a pak jim nastražte pár skutečně aromatických „pochoutek“ , které jsou přírodní, ale přesto je odpuzují.

Zeleninový mls

Připravte jim zeleninovou pochoutku. Na kostky nebo plátky nakrájejte celer, osolte ho a posypte mletou skořicí. Sůl totiž ze zeleniny vytáhne celerovou vodu, která je samotná hodně aromatická, a skořice tomu dodá ještě větší sílu. Tuto směs jim dejte buď na místo, odkud se k vám stěhují a nebo tam, kde se nejčastěji shlukují. Mravenci tuto vůni skutečně nesnášejí a raději se odstěhují.

[:Google:]

Káva

Jestli jste milovníkem kávy, tak věřte, že mravenci ji naopak doslova nesnášejí. Tedy alespoň pokud jde o tu klasickou mletou. Kávovou sedlinu si schovávejte a sušte ji. Až jí budete mít dost, nasypte ji mravencům do cesty nebo klidně i na ně. Nesnášejí její pronikavé aroma, rychle proto zmizí.

Zasaďte si odpuzovače

Vypěstujte si na parapetu aromatické bylinky, které mravenci skutečně nemají rádi. K nim patří levandule, majoránka, tymián nebo bazalka či máta. Nejenomže vypudíte mravence ze svého obydlí, ale budete mít tyto vynikající bylinky vždy po ruce při vaření.

Do záhonů prášek do pečiva

Pokud se vám podařilo nechat mravence za okny domu, zbývá podívat se na to, co vám provádějí na zahrádce. Jestli se vám mravenci zabydlují na záhonech, je čas zasáhnout. Nesnáší prášek do pečiva, a tak stačí posypat rostlinku tímto zázrakem a mravenci to vzdají a utečou. Prášek do pečiva má oproti jiným prostředkům tu výhodu, že neohrozí rostliny na záhonu.

Chilli chuťovka

Stejně tak, pokud vám mravenci pravidelně okupují vaši oblíbenou květinu, připravte jim skutečně ďábelský roztok. Do sto gramů čerstvě umleté pálivé papriky nebo mletého chilli přidejte jeden litr vody, dobře promíchejte a přefiltrujte přes jemné plátýnko. Získaný roztok rozmíchejte v pěti litrech mýdlové vody a naplňte tekutinou rozprašovač. Rostlinu, kterou vám mravenci okupují, pravidelně stříkejte. Nejprve však vyzkoušejte na několika spodních listech, jestli tekutina není příliš koncentrovaná, mohla by totiž rostlinu "popálit". 

Ještě více strašáků

Existuje ještě více zaručených prostředků. Jedním z nich je zubní pasta, kterou lze natřít rámy oken, kudy mravenci přicházejí, nebo zatarasit pastou jejich cestičky. Další doporučují octovou vodu, která prý mravencům také vadí. I kdybyste je chtěli jen zabít, jsou v mnohem větší přesile a boj s nimi je předem prohraný. Bojujete doma i s pavouky? Máme pro vás také pár vychytávek, jak je vypudit z domu. Více jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tatra, která je dnes pilířem automobilky, je na trhu už deset let. Prodaly se jich tisíce do celého světa

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Nové využití pro staré noviny. Leští, absorbují vlhkost i...

Stačí třicet kaštanů a připravíte mast, která uleví...

Šípky dokáží výrazně pomoci s imunitou. Nálož zdraví z...

Pro koho je kočka ideálním společníkem a kdo by se jí měl...

Pařezy můžete odstranit jinak než tvrdou prací. Pomůže...

Zavřít reklamu