Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou novou lavičku

Ostatní 16. června 2018 | 11:11 — Šárka Vondráčková
Máte dvě staré židle a přemýšlíte, že byste je vyhodili? Tak s tím ještě počkejte. Ze starých židlí se totiž dají vyrobit krásné lavičky na vaši zahradu nebo terasu.
Další 3 fotografie v galerii
Tento krásný kousek nábytku je rovněž ze staré židle / Pinterest

Zapomeňte na sběrný dvůr a vdechněte starému nábytku nový život. Nápadů je spousta, například pomocí patinování, o kterém jsme psali zde. Jak? Nemusíte být zrovna zručný kutil, stačí mít jen chuť něco tvořit. Výroba lavičky není vůbec složitá, zvládnete to levou zadní.

Ze židlí lavička

V první řadě potřebujete dvě staré židle. Důležité je, aby měly zachovalou zadní část. Zbytek, tedy přední nohy a sedák, může být poškozený.

Dále potřebujete

  • dřevěné desky (prkna, krajinky či jiná dřeva)
  • vrtačku a šrouby nebo kladivo a hřebíky nebo lepidlo
  • štětec
  • smirkový papír
  • barvu na natření

Sedáky pryč

Nejprve židle očistěte a odstraňte z nich sedáky i přední nohy, a nebo ponechte pouze celou kostru a odstraňte jenom polstrování. Pak si vezměte prkna a ty si nařežte na stejně dlouhé části. Na lavičku by vám bohatě měla postačit délka 150 cm. Šířka prken už závisí na šíři židlí.

Nařežte desky

Teď přichází asi nejsložitější krok. Musíte vyříznout okraje desek tak, aby pěkně zapadly do zadních nohou židlí. Zkuste si zaoblený výřez obkreslit podle sedáků. Jakmile máte hotovo, můžete desky přišroubovat k židlím. Buď budete připevňovat prkna mezi kostru židle a nebo je položte na sedací část. K tomu použijte dlouhé vruty, ať to pěkně drží pohromadě. A máte hotovou sedací část. Nakonec ještě doplňte desky ze strany, vznikne opěradlo. Původní opěrky židlí se tak stanou područkami.

Hoďte lavičku do barvy

Nakonec si lavičku nalakujte podle vlastního vkusu. Případné třísky obruste nebo použijte smirkový papír a celou lavičku natřete zvolenou barvou. Sedáky už si můžete dozdobit třeba polštáři, abyste měli měkké sezení, a máte hotovo.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem tajit dech

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Jeden z nejkrásnějších koutů Evropy. Zažijte klídek a...

Zavřít reklamu