Fontány dokáží navodit klidnou a uvolňující atmosféru. Vyrobte si ji ze starých květináčů

Dům 26. června 2018 | 12:00 — Šárka Vondráčková
Tekoucí voda na terase nebo v bytě působí pozitivně na každého. I malý pramínek z interiérové fontánky má uklidňující a uvolňující vliv. Pokud také toužíte mít na balkoně nebo zahradní terase šumící fontánku, nemusíte hned draze kupovat hotovou. Vyrobit si ji můžete sami, z obyčejných květináčů.
Dalších 6 fotografií v galerii
Vyrobte si kouzelnou fontánu z květináčů / Interenet

Každý má svou představu, jak by měla domácí vodní fontána vypadat. Stačí k tomu dekorativní materiál, nádoba na vodu a vhodné čerpadlo pro fontány. A jednu takovou si můžete udělat i doma.

Vyrazte na nákup

Většinu potřebného materiálu můžete bez problému sehnat v některé prodejně zahradnických potřeb. Co se týče květináčů, pořiďte si květináče, které jsou zevnitř glazované.

Potřebujete

  • 3 hliněné květináče různé velikosti (2 malé a 1 střední)
  • 6 hliněných misek pod květináč (1 velikou a hlubokou, 2 střední a 3 malé)
  • čerpadlo
  • kousek gumové hadice
  • pilníky různých velikostí
  • vrtačku
  • nějakou rostlinku na dekoraci
  • kamínky na dekoraci

Vrtejte a pilujte

Ze všeho nejdřív si fontánku „nahrubo“ poskládejte, abyste viděli konečný vzhled. Do největšího květináče vyvrtejte otvor do dna a v horní části udělejte pilníkem otvor, kudy povedete přívodní šňůru. Pilníkem vytvořte další otvory do 4 misek (kromě té největší a jedné nejmenší). Otvory v miskách by měly být dostatečně široké a hluboké, aby z nich voda stékala plynule. Bude to trochu náročnější práce, ale obrňte se trpělivostí. Pak už to bude taková skládačka.

Skládejte patra

Vezměte si hadičku, tu prostrčte největším květináčem. Pod něj schovejte čerpadlo. Na květináče dejte jednu střední misku. Pokud hadice příliš přečnívá, zkraťte ji. Hadici potom kolem dokola k misce připevněte, buď silikonem nebo tavnou pistolí. Na ni potom položte nejmenší misku. A první, nejvyšší patro, máte hotové.

Fontánu dozdobte

Pokračujeme dál. Do největší misky zase postavte vedle velkého květináče střední květináč a na něj položte střední misku. Vedle středního květináče potom na sebe naskládejte dvě malé misky. Tu první dejte dnem nahoru, druhou klasicky. A máte hotovo. Teď už si fontánku dozdobte dle vlastní fantazie. Nezapomeňte na kamínky, použít můžete i různé mušličky. A na nejvyšší část fontány můžete dát malý květináč s rostlinkou. Nakonec nalijte do hlavní misky dostatečné množství vody a fontánu zapněte. Romantickou chvíli můžete ještě podpořit vlastnoručně vyrobenou vodní lucernou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Herec Jan Dolanský v minitunaji v plážovém volejbale ukázal, že schopní herci dokáží odehrát opravdu vše

Jak si ochočit andulku. Stane se tak milým a nenáročným...

Zbavte se zápachu z bot a vyřešte tak nepříjemný problém...

V provoněné ložnici se vám bude lépe spát. Ne každá...

Dekorace ze spadaného listí vykouzlí podzim i u vás doma....

Jak správně sázet cibuloviny, aby vám zahrada na jaře...

Pokojové rostliny na podzim rádi napadají různí škůdci....

Zavřít reklamu