Grilujte klidně na i terase nebo balkoně, jde to i bez sazí
Ovšem co dělat, když zahradu ani nekrytou terasu nemáte, a přitom toužíte po té pravé letní grilovačce?
Je s tím spousta práce
S běžným grilováním je spojená spousta věcí. Musíte mít vhodný venkovní prostor, pytel dřevěného uhlí nebo plynovou láhev, samotná příprava žhavých uhlíků je často úplná maturita a nakonec vás čeká nepříjemné čištění celého grilu včetně připálené grilovací mřížky.
Řešení jménem biogril
Tomu všemu můžete dát sbohem, pokud si pořídíte gril na biolíh, neboli takzvaný biogril. Ten funguje na principu spalování ekologického bioethanolu, který při hoření nevytváří žádné škodliviny. Rozkládá se totiž na oxid uhličitý a vodu, tedy to, co vydechujeme. Biogrily jsou tudíž vhodné i do interiérů. Grilovat tak můžete třeba v obývacím pokoji nebo na balkoně, a to za jakéhokoliv počasí.
Šťavnatost zaručena
Konstrukce biogrilů je vymyšlená tak šikovně, že při grilování neodkapává mastnota na zdroj žáru (např. žhavé dřevěné uhlí), ale na ochlazovanou desku. Jídlo se griluje na teflonové mřížce, proto se vám nikdy nepřipálí. Biolíh se při hoření mění na vodní páru, proto maso při grilování nevysušuje a to zůstává šťavnaté. Velkou výhodou je také to, že se maso opéká ze všech stran zároveň. A dokonce vám vykouzlí křupavou kůrčičku. Rychle a zdravě si tak můžete připravit i ryby, zeleninu, polotovary jako grilovací klobásy, záleží jen na vaší chuti a fantazii.
Prostě si to užijte
Jelikož při hoření biolihu nevznikají žádné saze ani popel, odpadne vám otravné čištění. Až se v klidu najíte, stačí opláchnout teflonovou mřížku a otřít desku, na kterou odkapává mastnota. A i když budete grilovat vevnitř, nemusíte se bát pro mnohé nepříjemného kouřového odéru, po grilování vám doma zůstane jen libá vůně připravovaného jídla.
A pokud toužíte nejen po grilování v bytě, ale také třeba po vlastním krbu, i takové přání je v dnešní době splnitelné. Řešením jsou takzvané biokrby, které vám pomohou vykouzlit tu správnou atmosféru.