Trápí vás v domácnosti mravenci? Poradíme, jak s nimi zatočit
Jak s nimi co nejlépe zatočit, vám poradíme na následujících řádcích.
Na nic nečekejte
Pokud u vás zaregistrujete nezvané návštěvníky, rozhodně není na co čekat. Pokud potkáte jednoho nebo dva, věřte tomu, že jich brzy bude celá řádka. Začněte proto pátrat, odkud putují, abyste mohli zacpat jejich příchozí cestičky.
Co odzkoušely naše babičky
Bojové prostředky proti mravencům jsou pak jasné, a máte přitom na výběr z těch chemicky vyráběných, anebo lépe přírodních. Pokud se rozhodnete, že po chemii zatím sahat nechcete, zkuste některý z tipů, které měly odzkoušeny už naše babičky.
Základem je, že musí být aromatické. Právě takové látky mravencům opravdu vadí. Jen namátkou zkuste některou z těchto vychytávek:
- nastrouhanou křídu,
- skořici,
- majoránku,
- bazalku,
- mátu,
- prášek do pečiva,
- hřebíček,
- pepř,
- sůl,
- pálivou papriku,
- jedlou sodu,
- jalovec.
Boj i prevence
Všechny tyto pro mravence silně aromatické látky jsou součástí běžného vybavení kuchyně, takže je možné bránit se škůdcům okamžitě. Stačí tyto látky libovolně v malém množství rozmístit po bytě či domě, zejména pak na riziková místa, tedy okolo dveří, oken, různých škvírek a všude tam, kde se skladují potraviny.
Vyplatí se také občas vytřít zem octovou vodou. Mravenci se orientují především svým výtečným čichem, kterému ani jedna z uvedených látek nesvědčí, a tak je jejich použití i dobrou prevencí. A stejně důslední byste měli být také v případě dalšího obtížného hmyzu, kterým jsou octomilky. Jak na ně si připomeňte v článku: Předejděte náletům otravných octomilek, stačí dodržovat pár rad.