Kočky nejvíce ocení jednoduché hračky. Máme pro vás pár tipů, za které bude vaše kočka vděčná!

Mazlíčci 31. května 2017 | 07:57 — Anna Novotná
Chystáte se pořídit pro svého kočičího miláčka nějakou hračku? Na výběr je toho spoustu, tak hlavně volte to, co se bude líbit kočce, nejen vám. Kočky ocení především hračky, které šustí a dají se lovit!
Další 4 fotografie v galerii
Kočku potěší i krabice od dárku! / Shutterstock

Na prvním místě je určitě škrábadlo a kočičí strom, obojí ale vydá na samostatnou kapitolu. Teď máme na mysli spíš drobné i větší věci, se kterými se kočka vyřádí. Zejména pro bytové kočky je to nezbytně nutné, jsou to aktivní tvorové, šelmy, lovci, takže jejich přirozeností je skákat, prolézat, číhat, šplhat, házet si s kořistí, vrhat se na ni z výšky atd. atd.

Část her si kočka s chutí odbude sama – těžko jí budete stačit při skocích na skříň, šplhání po kočím stromě nebo honbou za mihotajím se slunečním paprskem, který pronikl až pod skříň a rozvířil tam zrnka prachu.

Dokonce i když máte kočky dvě a víc, k části her vás budou lákat a k smrti je urazíte, když se jich nebudete účastnit. Ona totiž každá kočka si nejspíš oblíbí něco jiného, a tak jedné budete do omrzení muset házet papírovou kuličku a ona ji bude lovit a nosit vám ji k nohám, druhá se zas bude chtít honit za pentlí, kterou jí budete cukat pěkně ve výšce, aby bylo potřebat skákat a natahovat se co nejvýš.

Oblíbenou hračkou je tak třeba udice se silonem, na jehož konci je pár peříček. Ale pozor – vlasec je ostrý a kočka si může o něj snadno pořezat tlapku mezi prsty. Takže navažte na udici raději silnější provázek, efekt peříček se tím nijak nezmění.

Kulička v podstavci škrábadla, kam se dá protáhnout tlapka, to je skvělá imitace myši v díře, stejně jako tunely s přerušovanými otvory ve stropě, v nichž pobíhají kuličky. Ale zase pozor – nic by nemělo mít ostré hrany, kočka se o ně v zápalu lovu může snadno poranit.

Šustící látka tunelu, do kterého se dá jednou stranou vlézt a tak dlouho se jím prodírat, až se konečně vykoukne na druhé straně, je také skvělá zábava. Ale opět pozor – tunel musí být zásadně z prodyšné látky a raději dávejte pozor, aby se do něj váš mazlíček nezamotal moc.

Inu lov není žádná legrace, takže i při tom simulovaném může hrozit lecjaké nebezpečí. Vybírejte kočkám tedy takové hračky, kde tomu nebezpečí co nejvíce předejdete.

Dárek kočce zabalte, protože kus pentle od dárku, krabice, do které se dá skákat a dokonce se do ní aspoň trochu zavřít a pak z ní nečekaně vyskočit či šustící papír od rozbaleného dárků udělá kočku možná úplně nejěťastnější! A nic moc dalšího ani nadělovat nemusíte.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu