Potřebujete vyčistit záchod nebo pračku? Použijte tablety do myčky

Ostatní 14. července 2019 | 13:09 — Veronika Prášilová
Není dne, aby někdo nepřišel s nápadem, jak zužitkovat nějakou věc k účelu, než k jakému byla původně určena. Již profláknutými pomocníky jsou v tomto ohledu ocet nebo jedlá soda, kteří se stali neocenitelnými pomocníky v domácnosti. Napadlo vás ale někdy, že se třeba stejně prakticky dají využít tablety do myčky?
Další 3 fotografie v galerii
Malá tabletka s velkými možnostmi / Internet

Pojďte se s námi podívat na pár vychytávek, na co všechno můžete tablety do myčky využít. Možná budete sami překvapeni.

Odmastěte nejen talíře, ale i utěrky

Prvním nápadem, který možná leckoho překvapí, je využití mycích tablet při praní prádla. Rozhodně tablety do myčky nenahrazují prací prášek, avšak jejich vlastnosti lze skvěle využít ve chvíli, kdy je potřeba vybělit záclony či odmastit utěrky. Právě ty často po praní zůstávají jakoby tuhé. Když k nim ale před praním do bubnu přihodíte tabletu do myčky a zapnete na nejvyšší teplotu, budou vaše utěrky zase jako nové. Navíc se takto vyčistí i samotná pračka.

Zašlá krása porcelánu

Staré hrníčky, talířky, vázy a jiné porcelánové nádobí možná ještě po babičce po letech často vypadá zašle. Zkuste takové nádobí přes noc namočit do lavoru s tabletou do myčky rozpuštěnou v horké vodě. Do rána by měl porcelán získat svou někdejší krásu. Podobně můžete vyčistit špinavou zapékací mísu, se kterou si neporadila ani myčka. Nalijte do ní horkou vodu, rozpusťte jednu tabletu a po pár hodinách by měly i nejsilněji připálené zbytky povolit.

Posviťte si na záchod i umyvadlo

Kašička z rozpuštěné tablety do myčky by měla pomoci i s čištěním trouby, mikrovlnky nebo mastnými skvrnami na kachličkách za sporákem. Pokud budete pomocí tablet do myčky čistit cokoliv, co přijde do styku s jídlem, vždy to důkladně omyjte vodou. Podobně můžete zkusit vyčistit i umyvadla, vanu nebo toaletu, a to včetně skrytých míst pod okrajem.

Netradičních nápadů, které se osvědčily, je hodně. Můžete se například inspirovat tím, jak v domácnosti využít nedopité pivo. Tipy naleznete v článku zde.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Odvrácená strana internetu. Jak fungují sítě Deep a Dark web, sloužící pro nelegální transakce

Jak umít špinavé ruce od vlašských ořechů, aby zbarvení...

Vyčistěte fasádu domu od všech nečistot. S osvědčenými...

Při sušení hub nezapomeňte dodržovat určitá pravidla. Při...

Ředkvičky, mrkve a další druhy zeleniny, které hravě...

Sklizeň mrkve. Jak rozpoznat, že je perfektně zralá a kdy ji...

Motýl, který v zimě létá do teplých krajů a umí pískat....

Zavřít reklamu