Staré tuhé mýdlo můžete doma ještě šikovně využít. Pomůže se zaseklým zipem i zamlženými zrcadly

Ostatní 23. dubna 2022 | 08:57 — Anna Novotná
Našli jste nebo dostali tuhé mýdlo, které nepoužíváte? Můžete jej použít na zajímavé věci v domácnosti. Tuhé mýdlo například pomůže uvolnit zip, promazat panty i zašroubovat šrouby. Čtěte dál.
Další 3 fotografie v galerii
Pokud vám doma zbyl kousek starého mýdla, ještě jej využijte / Shutterstock

Tuhá mýdla pomalu, ale jistě vytlačují z trhu ta tekutá. Je to pochopitelné. Jsou mnohem praktičtější. Nelepí, ani nedělají na umyvadle či vaně nepořádek. Nicméně, pokud vám nějaký kousek doma zbyl, anebo jste jej dostali darem, nevyhazujte ho. Uvidíte, že se to vyplatí. V domácnosti vyřeší spoustu různých problémů. A zdaleka ne jen v koupelně.

Využijte vůni

Už naše babičky využívaly vůni mýdel k provonění prádla. A to samé můžete udělat i vy. Dejte si jej do skříně nebo šatny. Stejnou službu vám udělá i vašim  zapáchajícím botám. Nemusíte tak utrácet peníze za drahé osvěžovače do bot. Mýdlo absorbuje pachy a ráno budete mít po problému. 

Konec zamlžených zrcadel

Vadí vám, že musíte po každé sprše či koupeli leštit zrcadlo, aby se odmlžilo? Příště, než se vám napustí vana, potřete zracadlo tuhým mýdlem a šmouhy vyleštěte suchým hadrem. Díky mýdlu se na něm vytvoří ochranná vrstva a zrcadlo se tak párou z horké koupele nebude mlžit. Kromě zrcadel můžete tento trik použít třeba na brýle. 

Poradí si se zipem i šitím

Asi každého už někdy potrápil zaseknutý zip u čehokoliv. Pokud se vám taková nehoda zase stane, vezměte si tuhé mýdlo. Tím projeďte několikrát zuby zipu a uvidíte, že povolí. A máme tu i malý trik pro švadlenky. Pokud narazíte na tuhou nebo příliš kluzkou látku, kterou jehla propichuje obtížně, namažte ji nejprve mýdlem. Šití bude hračka. Z mýdla můžete vytvořit i šikovný jehelníček a jehly tak budete mít neustále připravené k šití.

Posbírá střepy

Rozbila se Vám sklenice a není možné sesbírat ty nejmenší střípky? Mokrým mýdlem přejeďte místo, kde by se střepy mohly nacházet. Ty se na něj nalepí a máte po problému. Sesbírat střepy vám pomůže i krajíc starého chleba. I ten se může stát skvělým pomocníkem v domácnosti. 

Něco pro kutily

Jestliže vám doma začaly vrzat dveře a nemáte po ruce patřičné mazivo, sáhněte po mýdlu. Potřete jím spodní část zásuvek nebo panty a vše je vyřešeno. A stejně tak vám tento obyčejný mýdlový prostředek za pár korun udělá další prospěšnou službu. Pomůže vám při šroubování, zatloukání nebo řezání. Namažte závity šroubů, hřebíky nebo pilku jemně mýdlem a uvidíte, že pak zajedou do díry jako po másle. 

Zdroj: Autorský článek.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Zavřít reklamu