Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou koupelnu

Dům 22. července 2019 | 10:59 — Veronika Prášilová
Sušička prádla je jedním z nejpovedenějších vynálezů posledních let. Jednomyslně se na tom shodují hospodyňky, které měly možnost si tento spotřebič vyzkoušet, a které svorně dodávají, že už by bez ní nechtěly fungovat.
Další 3 fotografie v galerii
Sušička prádla je skvělý pomocník a naštěstí nepotřebuje připojení k odpadu / Depositphotos

Je však jasné, že vzhledem ke své velikosti se nemůže sušička prádla umístit do každé koupelny. Neházejte ale flintu do žita a pojďte se společně s námi podívat na možnosti, díky nimž se možná budete již brzy z nové pomocnice radovat.

Sušička nepotřebuje napojení na odpad

Faktem je, že sušička prádla odpovídá velikostí klasické pračce, což poměrně limituje její umístění do menší koupelny. A ne každý má možnost ji umístit s pomocí speciálního mezikusu přímo na pračku. Důvody jsou různé, ale nejčastěji proto, že pračka má buben s horním plněním. Na rozdíl od pračky má však sušička nespornou výhodu, a sice to, že ke své činnosti nepotřebuje napojení na odpad. Tím se naopak možnosti jejího umístění zvyšují, a pro vás tak možná právě stoupla naděje, že si ji také pořídíte.

Chce to jen trochu prostoru

Jediné, co sušička ke svému provozu potřebuje, je prostor, kde nebude doslova nalepená na stěnu či jiné vybavení vaší domácnosti. Jinými slovy, měla by mít minimálně ze dvou stran místo, kudy bude moci odcházet teplo, jež při sušení tento spotřebič vydává. Výrobci v návodech samozřejmě doporučují, aby byl dostatečný prostor z každé strany sušičky, a to alespoň 15 cm, avšak každému je jasné, že v klasickém panelákovém bytě je tato podmínka takřka nesplnitelná. Ideální tedy je, aby byl k sušičce alespoň částečně otevřený prostor mimo čela také z jednoho boku nebo zezadu. Můžete se spolehnout, že pro provoz sušičky je to dostačující.

Sušičku můžete schovat do skříňky

Samozřejmostí je, že sušička musí být v blízkosti zásuvky, i když využít můžete i prodlužku. Díky těmto minimálním požadavkům je tak relativně snadné ji umístit například do chodby, kuchyňské linky nebo třeba do zákrytu v ložnici. Šikovní kutilové jsou dokonce schopní vyrobit na sušičku skříňku, která se stane příjemnou součástí interiéru a je otevřená pouze ve chvíli, kdy je sušička v provozu. Díky tomu tak můžete sušičku ukrýt třeba v obýváku, pokud dekor skříňky přizpůsobíte stávajícímu nábytku.

Usnadněte si sušení ještě více

Pokud se rozhodnete, že sušičku pořídíte, zvláště ve chvíli, kdy ji nebudete mít umístěnou v koupelně, rozhodně sáhněte po spotřebiči, který má samočisticí kondenzátor. Usnadní vám to manipulaci se sušičkou, a také ubere práci. Avšak pozor, kondenzátor není totéž jako filtr. Ten musíte vyčistit po každém použití sušičky, ale přístup k němu je mnohem snadnější než ke kondenzátoru a jeho údržba je otázkou pouze pár vteřin. Dnes už se navíc sušičky dají pořídit za velmi slušné peníze, takže vás zakoupení této domácí pomocnice nesedře z kůže.

Při výběru pouze dbejte na to, aby měl spotřebič programy, které vám budou vyhovovat, ačkoli věřte tomu, že nakonec skončíte maximálně u dvou či tří oblíbených. V případě, že nejste příznivci tohoto způsobu sušení prádla a raději dáváte přednost schnutí venku, pak si zejména v letním období dávejte pozor, abyste své prádlo nezničili. Jaká pravidla při venkovním sušení dodržovat, si můžete přečíst v našem článku zde.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové cestovatele

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Zavřít reklamu