Skleněný nábytek představuje v rodinách s dětmi riziko. Existuje ale mžnost, jak se před střepy chránit

Dům 24. dubna 2020 | 13:44 — Helena Malá
Skleněný nábytek působí v interiéru velmi vzdušně a moderně. Pokud ale máte malé děti, představují tyto kousky poměrně velké nebezpečí. Malí neposedové totiž mohou snadno sklo rozbít a způsobit si zranění. Naštěstí existuje řešení, jak riziko eliminovat. Stačí sklo polepit.
Dalších 7 fotografií v galerii
Sklo v bytě představuje pro děti velké riziko úrazu / Internet

Sklo se nachází snad v každé domácnosti, minimálně v podobě zrcadla. Někdo má navíc skleněný stůl, konferenční stolek, knihovnu nebo třeba celé schodiště do patra. Když se pak rodina rozroste o malé děti, nastává problém. Měli byste totiž děti před skleněným vybavením bytu dobře chránit. Úrazy dětí doma a řezné rány patří totiž často k těm nejvážnějším.

V úvahu připadá se skleněného nábytku zbavit a nahradit jej třeba dřevěným. Jenže to může být finančně dost náročné, navíc se mnozí lidé nechtějí skleněného nábytku jen tak vzdát, protože se jim líbí. V takovém případě lze zvolit jinou cestu. Existuje totiž jeden jednoduchý způsob, jak vysypání skla a následnému nebezpečí poranění předcházet.

Dětem z dosahu

Skleněný nábytek nebo zrcadla je v první řadě vhodně umístit v prostoru nebo na zdi tak, aby k němu děti měly omezený přístup. Malé děti chvíli neposedí a snadno se tak může stát, že ani to nejpromyšlenější místo jim nakonec nezůstane skryto.

Pokud nedokážete zabránit kontaktu dětí se skleněnými skříňkami nebo proskleným konferenčním stolkem, je vhodné je vyměnit za dřevěné či plastové. Stejně tak zrcadla by měla být zavěšena co nejvýše, aby na ně děti nedosáhly.

Skleněné plochy polepte

Pokud nechcete slevit ze svého standardu a skleněné plochy v domácnosti chcete zachovat, existuje ještě další varianta, která je navíc poměrně levná. Jedná se o ochranné fólie na sklo, kterými odborníci doporučují polepit veškeré skleněné plochy v domácnosti. Na výběr je zde z několika druhů od těch nejzákladnějších čirých po ochranné fólie se speciální zesílenou vrstvou o 0,35 milimetrech, kterou ocení především rodiny s více dětmi.

V případě, že dojde k rozbití jakéhokoliv skleněného předmětu s ochrannou fólií, zůstanou střepy nalepené na ní. Nemusíte se zároveň obávat, že zkreslí například odraz zrcadla, jsou totiž velmi nenápadné a na první pohled neviditelné. Mají navíc vlastnost chránit před UV zářením, poškrábáním a zabraňují stárnutí materiálu.

Pokud jste alespoň trochu šikovní, zvládnete fólie na sklo nalepit i sami. Pokud se ale nechcete připravit o případnou reklamaci, můžete nalepení fólií nechat na profesionálech. O tom, jak lze pomocí skla byt prosvětlit nebo opticky zvětšit, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nová raketa společnosti Virgin Orbit poprvé vzlétla do vesmíru. Vynesl ji speciálně upravený Boeing 747

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Kořenová čistička je přírodní, vyčistí odpadní vody...

Ne každý pes je vhodný na běhání. Plemena s krátkým nosem...

Svíčka z pomeranče nepotřebuje ani vosk, ani knot. Vyrobíte...

Lopatkovec je nenáročný, někdy ale přestane kvést nebo mu...

Zavřít reklamu