Obyčejná lana i provazy dokáží interiéru dodat šmrnc. Nebojte se je doma použít

Dům 17. ledna 2021 | 10:10 — Helena Malá
Pokud přemýšlíte, jak váš interiér ozvláštnit a přitom neutratit majlant, popřemýšlejte nad využitím lan a provazů. Lana totiž nemusejí být jen doplňkem v námořnicky laděném bytě. Hodí se prakticky k jakémukoliv interiérovému designu.
Dalších 6 fotografií v galerii
Lano vypadá v interiéru velmi osobitě / Depositphotos

Lana už dávno nemají své místo jen na lodích či plachetnicích. Bytoví designéři je rádi dávají i do interiérů. Každému bytu totiž dodají punc originality. Výborně ladí nejen s námořnickým stylem, ale hodí se i do minimalistického bytu či interiéru zařízeném ve skandinávském nebo vintage stylu. Chybu s lanem ale neuděláte ani v bytě zařízeném v továrním duchu či pop art designu. 

Možností, kam lano do interiéru umístit, je mnoho a záleží tak na každém, co upřednostní. Někdo se nebojí proměnit lano v dominantní prvek, někdo jej raději použije jen decentně na nějaký bytový doplněk.

Zábradlí a madla

Velmi často lidé využívají pevná lana místo zábradlí u schodiště. Někdy dokonce z tenčích lan či provazů vytvoří celou síť, která u otevřeného schodiště nahradí boční zábradlí.

Také madla z lan působí dobře. Oživí vzhed každé komody nebo skříně. Pokud tedy například renovujete nějaký starý kousek nábytku, nebojte se lano místo madla použít.

Postele a relaxační posezení

Netradičně vypadají také postele visící na pevných lanech. Pokud ale trpíte takzvanou mořskou nemocí, kdy je vám z houpavého pohybu hned zle, raději na tuto úpravu zapomeňte. Komu se postel na lanech líbí, ale bojí se, že by mu vadilo, když by se v noci při každém jeho pohybu postel rozhoupala, může na lana zavěsit jen relaxační posezení. Pokud bude dostatečně široké, můžete v něm i ležet.

Police na provazech

Police vypadají vzdušně a jsou praktické. A když je pověsíte na provazy, získáte zajímavý bytový doplněk. Můžete si takto vytvořit celý policový systém, ale hezky se bude na zdi vyjímat i jedna jediná police, která bude ke zdi připevněna pomocí lana.

Zábava pro děti

Obrovsky široké možnosti vám lana nabídkou v dětském pokoji. Můžete je nechat jen tak viset ze stropu, aby se na nich děti naučily šplhat, můžete jim z lan vytvořit síť, která jim nabídne prostor pro jejich řádění, nebo žebřík, pokud máte v pokoji patrovou postel.

Doplňky

I drobný bytový doplněk vyrobenný z provazu či lana dodá interiéru šmrnc. Oblepte provázkem třeba květináč nebo starou a nevzhlednou vázu. Nebo na plechový kyblíček, do kterého v koupelně ukládáte třeba hřebeny, přidělejte po stranách dva úchyty z lana. Hned bude vypadat zajímavěji. O dalších nápadech na využití lana v interiéru jsme psali zde.

Témata: interiér, design, lano, provaz, DIY
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jižní Korea vstoupila mezi vesmírné velmoci. Raketa KSLV II vzlétla poprvé do vesmíru

Zazimování levandule. Na co si dát velký pozor a jak bylinu...

Stále rostou křemenáče, kozáci a hřiby. Mykolog prozradil,...

Postarejte se nyní o muchovník neboli indiánskou borůvku....

Záchrana usychajícího vřesu. Co udělat, aby začal znovu...

Vyrobte si vlastní výzdobu na dušičky. Není na tom nic...

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Zavřít reklamu