Praktické, hezké a levné. Dřevěné bedýnky se skvěle hodí do interiéru i exteriéru

Dům 09. února 2021 | 08:39 — Helena Malá
Byty zařízené ve venkovském stylu mohou vypadat různě. Někdo dává přednost dřevěnému vybavení, někdo vintage, jiný nedá dopustit na provensálský styl. Jedno ale mají tyto interiéry společné - lásku k přírodním materiálům. A v takto pojatých interiérech se budou skvěle vyjímat dekorace vytvořené pomocí dřevěných bedýnek.
Další 4 fotografie v galerii
Bedýnky jsou nejen praktické, ale mají i estetický potenciál / Pixabay

Dekorace z dřevěných bedýnek se hodí jak na zahradu, tak i do bytu. Dovolit si je můžete také v moderních interiérech zařízených ve skandinávském stylu. Mnozí lidé využívají dřevěné bedýnky pro skladování ovoce či zeleniny. Byla by škoda však zůstat jen u tohoto využití. Uvolněte alespoň pár kousků a proměňte je v estetický doplněk.

Praktické a hezké

Je jasné, že některé bedýnky vypadají lépe, jiné hůře. Když se ale na jakoukoliv z nich zaměříte, musíte uznat, že každá má něco do sebe. Když je využijete k dekoracím, oceníte nejen jejich vzhled, ale i praktičnost. Navíc dodají prostoru pocit útulnosti a romantiky. A až vás dekorace omrzí, klidně do bedýnky můžete znovu začít ukládat třeba sklizená jablka.

Široké možnosti využití

Stačí zapojit trochu fantazie a zjistíte, že bedýnky mají velmi široké uplatnění.

Interiér

  • Pokud bedýnky postavíte na zem nebo pověíte na zeď, získáte netradiční úložný prostor, do kterého můžete dát třeba knížky, plyšové hračky, pracovní dokumenty nebo třeba fotografie svých blízkých.
  • Bedýnka vám ale může posloužit také jako konferenční stolek nebo noční stolek v ložnici.
  • Menší bedýnku můžete dát také do předsíně na odkládání klíčů a podobně. 
  • V koupelně si můžete z bedýnek vytvořit celou sestavičku, do které pak budete ukládat ručníky, mýdla a další hygienické potřeby. V předsíni podobnou sestavu využijete místo botníku.
  • Jestliže máte k dispozici skutečně pevné dřevěné bedny, můžete je boční stranou připevnit k sobě, opatřit nábytkovými nožkami, nahoru dát polstr a máte stylovoou lavici s úložným prostorem.

Exteriér

Dřevěné bedýnky vám udělají parádu také venku. Mějte ale na paměti, že je lepší tyto dekorace schovat pod střechu. Vlhko dřevěným bedýnkám totiž moc nesvědčí.

  • Skvěle se v bedýnkách vyjímají různé květiny a jiná aranžmá.
  • V zahradním domku můžete z bedýnek vytvořit police a ukládat do nich třeba květináče.
  • Z pevných bedýnek, keré budou alespoň částečně chráněny před rozmary počasí, můžete vytvořit také sestavu, do které budete ukládat dřevo na topení.
  • Na terase můžete z bedýnek vytvořit malou venkovní kuchyň.
  • Z nízké bedýnky můžete vytvořit také odkládací stoleček na balkon, stačí připevnit k bedýnce vhodné nožky. O tom, jak k dekoracím využít staré pneumatiky, jsme psali zde.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si fotografové podávají ruce

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si...

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Zavřít reklamu