Vybělí prádlo, vyčistí toaletu i pračku a zatočí s vodním kamenem. Fígl, který určitě oceníte

Dům 11. února 2021 | 08:21 — Helena Malá
Zašedlé prádlo, toaleta zanesená vodním kamenem nebo špinavá pračka. To jsou velmi časté problémy snad v každé domácnosti. Pokud chcete na tyto potíže vyzrát, stačí vám k tomu jedna jediná věc, kterou navíc někteří lidé mají doma.
Další 3 fotografie v galerii
Tableta na čištění zubní náhrady se vám bude hodit i při úklidu / Depositphotos

Někdo si na pomoc bere ocet, další sodu, citron nebo kypřicí prášek. Všechny tyto suroviny ale strčí do kapsy malá tableta, kterou dobře znají lidé s umělých chrupem. Pomocí ní si totiž pravidelně čistí svou protézu. Tato tableta ale dokáže i něco navíc. Zlikviduje vám usazený vodní kámen v toaletě či kdekoliv jinde, vybělí prádlo či zašedlé záclony a perfektně vyčistí útroby pračky.

Snadné jako facka

Běžně se tablety rozpustí ve sklenici s vodou, přidá se do ní protéza a po pár minutách jsou náhradní zuby zbaveny bakterií a září čistotou. A podobně jednoduché je využití tablet i při úklidu. A vůbec není třeba k tomuto účelu kupovat značkové výrobky, stačí si pořídit ty nejlevnější tablety na čištění zubní náhrady, které seženete už za méně než sto korun.

Vyčistí pračku i zašedlé prádlo

Zašedlé prádlo dejte do pračky a přidejte prací prášek tak, jak jste zvyklí. Jen ještě do bubnu přidejte asi tři tablety určené k čištění zubních protéz. Je jedno, zda na pračce nastavíte teplotu na 30 stupňů Celsia nebo vyšší. Tablety budou fungovat vždy.

Pokud řešíte zažloutlé prádlo, které se vám nedaří vyprat k vaší spokojenosti, zkuste prádlo před praním namočit do vody, do které jste před tím přidali jednu až dvě tablety na čištění zubních náhrad. Nechejte alespoň půl hodiny až hodinu působit a pak vyperte v pračce. Funguje to i na zažloutlé nebo zaprané záclony. Pokud máte dojem, že výsledek není stoprocentní, zkuste postup zopakovat a do vody dejte o jednu tabletu navíc.

Dobrou zprávou je, že tablety přidané k prádlu vám vyčistí nejen samotné prádlo, ale také vnitřek pračky. Ta bude opět čistá a hlavně voňavá. O tom, co je potřeba pro čistou pračku udělat, jsme psali zde.

Záchod jako nový

Opravdu odolné stopy po vodním kameni v záchodové míse je dost těžké zlikvidovat. Pokud všechny možné postupy selhaly, vytáhněte na pomoc tablety na zubní protézy. Vhoďte do mísy tři tablety a nechejte působit asi hodinu. Pak si vemte na pomoc štětku a záchod důkladně očistěte. Pokud v míse zůstanou zbytky vodního kamene, nechejte příště tablety působit třeba přes noc.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Golfský proud výrazně zpomalil. Pro Evropu to může znamenat katastrofální následky

Pravidelné vytírání podlah dá pořádně zabrat. Pořiďte...

Vytáhněte zazimované muškáty. I zažloutlé a neduživé...

Staré džíny je škoda jen tak vyhodit. Jednoduše je...

Spaní na zemi na matraci má své příznivce i odpůrce. Víme,...

Blíží se čas pro jarní výsadbu česneku. Nemůžete sice...

Pořiďte dětem originální zvířátko. Péče o potemníka je...

Zavřít reklamu