Roztrhané silonky vám mohou v domácnosti ještě dobře posloužit

Dům 19. prosince 2017 | 15:35 — Anna Novotná
Punčocháče a punčochy z nylonu mají spoustu výhod, ale zároveň i jednu nevýhodu. Rády se trhají. Děravé punčochy pak končí v koši. Staré nebo roztrhané punčochy se ale dají ještě perfektně využít.
Další 1 fotografie v galerii
I obyčejné silonky se dají ještě využít / Shutterstock

Punčocháčů s puštěným okem, zatrhanými vlákny nebo prostě jen obarvených praním se nám během roku nastřádá mnoho. Nosit už se nedají, ale vyhodit je nám bývá líto. V domácnosti pro takovéto silonky najdete ještě různá využití.

Ve spíži

V punčochách můžete ve spíži nebo sklepě uchovat různou zeleninu, třeba cibuli nebo česnek, stačí je zavěsit na zeď nebo na polici a máte o skvělý věšák na zeleninu vystaráno.

V koupelně

Staré punčocháče se dají použít například na jemné prádlo. Místo sáčků do pračky použijte punčochy. Nebo naopak navlečené na ústí odtokové hadice, aby zachytily větší nečistoty, které by mohly ucpat odpad. 

Punčochu lze použít jako sáček pro bylinky a další přírodní materiály například do koupele.

Pomocník při malování a v dílně

Pokud se chystáte malovat a máte starší barvu, ve které jsou žmolky či zaschlé hrudky, využijte punčocháče jako filtr. Odstřihněte šlapku a pak nohavici. Nohavici rozstřihněte podélně, aby vám vznikl obdélník. Ten napněte přes čistý kbelík, upevněte okraj odstřiženým pasem z punčoch a můžete začít přelívat barvu.

Punčocha pomůže při hledání

Punčocha může pomoci během pátrání po ztraceném drobném předmětu na podlaze. Při hledání těchto drobných předmětů, třeba náušnic či kontaktních čoček použijte vysavač. Přes trubku či hubici přetáhněte kousek punčoch, obtáhněte okraj gumičkou a můžete začít vysávat. Přístroj předmět vyhledá, ale nespolkne. Všechny drobnosti se zachytí v punčochovém filtru. 

Punčochy na zahradě

Pokud k vám na zahradu nebo do sadu chodí srnky okusovat stromky, tak se jich zbavíte opět s využitím punčoch. Odstřihněte šlapku i s nohavicí a naplňte ji vlasy. Ještě lepší odpuzení způsobují psí chlupy. Při česání vašeho mazlíka najdou chlupy konečně využití. Po naplnění konec punčochy zavažte na uzel a rozvěste po zahradě. Pach chlupů i vlasů se postupně bude vytrácet, a to dle počasí. Přibližně jednou za čtrnáct dní náplň vyměňte. Nebo vyměňujte dle potřeby a frekvence srnčích návštěv. Tento odpuzovač nepůsobí jen na srnky, ale i na další lesní zvěř.

Punčochy poslouží i jako filtr do květináčů k domácím kytkám. Při přesazování dejte na dno květináčů kus punčoch. Bude přes ně odtékat přebytečná voda a hlína zůstane v květináči.

Sušení prádla

Při sušení opraného svetru už vám na něm nemusí zůstat obtisky kolíčků. Protáhněte otvorem pro krk punčochy, každým rukávem pak jednu nohavici. Kolíčky pak přichytíte na šňůru protažené punčocháče a ne váš oblíbený svetr.

Hračky a tvoření

Na své si přijdou také tvořivé duše. Kousky ze starých punčocháčů můžete vycpat staré i nové plyšáky a další hračky. Vytvořit z nich dlouhonohé a dlouhoruké loutky, ocasy ke kostýmům na maškarní bál nebo hračky pro domácí mazlíčky.

Pokud spravujete roztrhaného plyšáka a potřebujete další výplň, nabízí se k využití měkké, již nepotřebné punčocháče. Ručně ušitá hadrová panenka bude díky punčochové výplni oblíbenou hračkou vašich dětí.

Punčocháče mají desítky dalších využití a vy už teď víte, že nepatří po ujetí prvního oka do popelnice. Vytvořit z nich můžete i jednoduché gumičky do vlasů a mnoho dalšího. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci Mӧlltal již od této neděle

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Zavřít reklamu