Nemáte vánoční hvězdu? Objevte kouzlo alternativní květiny na sváteční stůl

Dům 24. prosince 2017 | 08:14 — Helena Malá
V některých případech je důležité zachovávat tradice a nezbývá moc prostoru pro inovace. I během svátečního období ale můžeme najít drobnosti, u kterých si změnu můžeme dovolit. Jestli už vás nebaví každoročně kupovat vánoční hvězdu, lze zvolit i alternativní pokojové květiny, které se hodí k tomuto svátečnímu času.
Další 2 fotografie v galerii
Vánoční kaktus se jako sváteční dekorace nabízí už svým názvem / Shutterstock

Vánoční kaktus už svým názvem napovídá, že se skvěle hodí jako vánoční dekorace. Sice potřebují trochu speciální péče, aby se vám povedlo donutit je kvést, výsledek ale stojí za to. Kaktusy se snadno množí, takže když se vám s jedním bude dařit, můžete odštípnout řízky a využít je i jako dárky.

Nebojte se zvolit nové odstíny

Jednou z rostlin, které se svým vzhledem blíží svátečnosti vánoční hvězdy, je Amaryllis nebo česky také amarylka. Její květy mohou mít širokou škálu barev. Pro vánoční období se asi nejlépe hodí červená nebo bílá. Tyto tropické zvonečky projasní i ten nejzamračenější zimní den.

Obdobně také brambořík dokáže hezky dotvořit sváteční atmosféru, když zvolíte ty správné barvy. Podobně jako Amaryllis kvete mimo jiné v odstínech bílé a červené. Květy mohou vydržet až více než osm týdnů a vnést do vaší domácnosti barvy a život.

Není nic, co by se k Vánocům hodilo víc než cesmína se svými lesklými, tmavými listy a shluky červených bobulek. Můžete z ní například vytvořit věnec, který pověsíte na dveře nebo položíte na slavnostně prostřený stůl.

Bromélie patří mezi tropické rostliny, a proto pomocí jejich zářivých barev plných života snadno zapomenete na vlezlý zimní chlad. Bromélie jsou speciální v tom, že kvetou jen krátce, a tudíž jsou její květy ještě vzácnější a svátečnější.

Stromeček v květináči, který po svátcích nemusíte vyhazovat

Blahočet ztepilý vypadá jako perfektní malý vánoční stromeček. Hodí se jako skvělá alternativa pro ty, kteří z různých důvodů doma nechtějí o Vánocích vzrostlý strom. Ekologicky založeným například může vadit krátký život vánočních stromečků a to, že je uschlé po Vánocích musí zahodit. Umělé stromky také nejsou k přírodě příliš ohleduplné. Stromeček v květináči je tudíž ideální volba. Po tom, co sundáte ozdoby, si jej klidně můžete nechat i na další rok.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu