Jak rychle a levně dát nový vzhled staré kuchyni

Dům 07. listopadu 2019 | 17:42 — Anna Novotná
Jste unaveni vzhledem své staré kuchyně? Nemáte nebo nechcete investovat velký obnos peněz za kompletní výměnu kuchyňské linky? Tady je pár dobrý rad, jak oživit a modernizovat nejdůležitější místost bytu či domu.
Další 3 fotografie v galerii
Změnte kuchyň raz dva, radost udělají i maličkosti / Archiv

Pod pojmem nový vzhled nebo modernizace si většina z nás představí hromadu dělníků, kteří totálně rozbourají vaši kuchyň a ještě k tomu to bude stát šíleně moc peněz. Rekonstrukce ale nemusí být tolik finančně náročná, jak se na první pohled zdá.

Natřete kuchyňské skříňky novou barvou

Jak na to? Tato přeměna je časově trochu náročnější, ale výsledek vás zcela jistě překvapí a nebudete ho litovat. Nejprve musíte sundat všechna dřevěná dvířka, poličky a vyndat šuplíky. Nezapomeňte odšroubovat kovové či nerezové úchytky a držáčky. Poté je nutné veškerou plochu, kterou budete natírat, očistit, odmastit a také obrousit. A teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu... vyberte si správnou barvu, kterou aplikujete ve dvou či třech vrstvách na kuchyňské skříňky. Pak už zbývá jen vše zpátky namontovat a vrátit do původního stavu a máte zcela novou kuchyni.

Tabulová barva je hezká i praktická

S takzvanou tabulovou barvou můžete malovací plochu bez obav vytvořit na stěnách, skříních, kuchyňské lince nebo kořenkách. Použít ji můžete třeba i k renovaci starých spotřebičů. Na tabulovou barvu můžete psát vzkazy členům rodiny, nákupní seznam nebo cokoliv vás napadne.

Speciální tabulové barvy jsou nyní již běžně k dostání v prodejnách barev, hobby marketech a samozřejmě na internetu. Jsou k mání v mnoha barevných odstínech, nemusíte se tudíž poohlížet po klasické černé nebo zelené, jak je znáte ze školy. Existují dokonce tabulové barvy magnetické, které vašim nápadům vtisknou nový rozměr. Tabulové barvy jsou netoxické, rychleschnoucí a vysoce mechanicky odolné.

Oblékněte linku do smokingu

Pokud rádi experimentujete, využijte aktuálního trendu a „oblečte kuchyň do smokingu“. Většinou se na kuchyňské skříňky aplikují dva rozdílné tóny barvy nebo spodní skříňky se natírají tmavší barvou a ty vrchní barvou světlejší. I u malých kuchyňských linek je tento trend velice stylový. Světlejší skříňky nahoře vám dají pocit, že je vaše kuchyň dostatečně prosvětlená a prostorná. Pokud je vaše stávající kuchyňská linka bílá, stačí pouze natřít spodní skříňky. Klasickou barevnou kombinací je černá a bílá a trendy jsou všechny odstíny šedé, fialová nebo tmavě modrá a zelená.

Oživte stěny v kuchyni nátěrem

Zdá se vám, že je vaše kuchyně příliš nudná? O této místnosti se říká, že je srdcem domova. Pokud se bojíte a nejste si jisti s nátěrem kuchyňské linky, dejte nový nádech stěnám. Natřete je nějakou teplejší a výraznější barvou nebo použijte zajímavou tapetu.

Vyberte zajímavý koberec

Kuchyň se dá velice zajímavě designově vylepšit kobercem. I když koberce do kuchyně tradičně nepatří, existují "nezničitelné" koberce, které jsou protiskluzové a velmi snadno se čistí, takže je klidně můžete umístit do kuchyně. Moderní pestré vzory rozsvítí podlahy a zahřejou vaše nohy. 

Vyměňte horní kuchyňské skříňky za poličky

Celý look kuchyně změníte, pokud vyměníte horní kuchyňské skříňky za otevřené poličky. Na ně můžete krom nádobí postavit například i květiny či jinou dekoraci.

Kupte si novou záclonu

Nová záclona v kuchyňském okně udělá také své. Zkuste si tentokrát koupit nějakou krátkou záclonku, která definitivně změní vzhled celé místnosti. Záclony a závěsy zůstávají i nadále jedním z nejlepších a nejjednodušších prostředků pro zútulnění domova.

Vyměňtě kuchyňské úchytky

Velký rozdíl zaznamenáte, pokud vyměníte staré úchytky za nové. Pokud máte plastové nebo ošklivé kovové úchytky, neváhejte ani minutu a vyměňte je za moderní nerezové.

Vyzdobte zdi uměním

Vaše kuchyň hodně prokoukne, pokud na zdi pověsíte obrázky nebo dekorace. Vyberte si nějaké zajímavé téma, které je vám blízké. Dále čtěte: Chcete zajímavou policovou stěnu za pár korun? Stačí vám pár cihel nebo tvárnic.

Témata: kuchyň, vzhled, tipy, nápady
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu