Pořizujte si pejska? Máme pár rad do začátku

Mazlíčci 25. března 2019 | 08:47 — Veronika Prášilová
Podlehli jste úporným prosbám svých dětí a pořídili jim vytouženého čtyřnohého mazlíčka? Věřte, že jste neudělali chybu, a nový společník vám stonásobně vynahradí všechny starosti, které s ním minimálně v začátcích budete mít.
Další 3 fotografie v galerii
Váš nový člen domácnosti bude nejšťastnější, když se mu budete co nejvíce věnovat / Depositphotos

A když budete rozumní, nemusí být ani počáteční investice vysoké.

Pelech nemusí stát tisíce

Pro každého pejska je nejdůležitější, abyste ho měli opravdu rádi a náležitě se mu věnovali. Věřte tomu, že je mu úplně jedno, zda má pelíšek za tisíce korun nebo bude jeho místečkem váš starý nepoužívaný polštář.

Pro pejska je nejdůležitější to, aby měl jednoduše své místo, které bude jen jeho. Proto ještě před tím, než si nového člena domácnosti přivedete, pro něj pelíšek zařiďte. Přečtěte si, jak udělat pejskovi pelíšek z pneumatiky a starého polštáře.

Důležitá je stabilita misek

Dalším důležitým středobodem jeho života bude miska s jídlem a pitím. Dobře si tedy rozmyslete, kde místo pro hodování vyčleníte, a tam jej ideálně ponechejte navždy. Myslete na to, že zejména přístup k čisté vodě musí mít pejsek po celý den a určitě by také místo nemělo být u okna, kam bude v létě každý den pařit slunce. A i když pořídíte pejska velikosti trpasličího pinče, miska na vodu musí být náležitě velká a také těžká, aby ji váš mazlíček nedopatřením nepřevrátil a nezůstal celý den bez vody. 

Miska na granule může klidně růst spolu s vaším miláčkem. U obou však platí pravidlo – musí se ideálně denně umývat a v misce s jídlem nesmí zůstávat zbytky, aby nezkysly a nepřivodily pejskovi zažívací obtíže.

Místo drahé hračky klidně ponožku

Ať už se vaše rodina rozhodne pro mladého či staršího psíka, měl by mít po celý den k dispozici nějakou hračku. Ne každý pes svou povahou vyhledává hry, avšak když se během dne náhodou nudí, je rád, když se může zakousnout do něčeho povoleného. Pokud mu totiž nenecháte třeba starého plyšáka, kterého si bude hýčkat, může se snadno stát, že začne pečovat třeba o vaše papuče.

Pokud navíc víte, že budete velkou část dne mimo domov, vyčleňte si nějaké starší tričko, které mu obětujete do jeho pelíšku. Dobrou službu může udělat i tenisák ukrytý ve staré zauzlované ponožce, jak vidno v naší galerii. Pocit vaší přítomnosti pejskovi obvykle dodává jistotu, že se zase brzy vrátíte a budete spolu.

Nechejte psa vás pořádně přivítat

Stejně se nejvíce těší na to, až vás opět uvidí a přivítá. Při každém návratu domů dodržujte také rituál, kdy pejska necháte očichat a olízat váš nos. V jejich říši se takto jedinci vítají a vyjadřují štěstí z toho, že se vidí.

Ačkoli se to možná nezdá, těchto pár drobných věcí bohatě stačí k tomu, aby u vás byl váš nový člen rodiny šťastný a spokojený. Protože ani sebedražší věc nebo vybavení pejskovi nenahradí vaši lásku, kterou vám od první chvíle začne bezmezně oplácet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Největší živý organismus na Zemi pomalu umírá. Vědci bojují o jeho záchranu

Světelné řetězy dodají interiéru příjemnou atmosféru....

Vřesy jsou typicky podzimní rostlina. Jejich pěstování v...

Jak vyzrát na vedro v podkroví

Důvody, proč vaše kočka odmítá používat kočičí toaletu...

Kontinentální postel se od běžné neliší jen výškou. Je...

Interiéry v přírodním duchu jsou v módě. Dozdobte je...

Zavřít reklamu