Jak vybrat správný náhubek pro psa. Na co si dát pozor?

Mazlíčci 15. dubna 2019 | 09:21 — Veronika Prášilová
Život s pejskem s sebou občas přináší také potřebu cestování nebo návštěvu míst, kde se kumuluje více osob. V takových situacích je zapotřebí, abyste pejska vybavili vhodným náhubkem, bez něhož vás například do prostředku veřejné hromadné dopravy nepustí. Není však náhubek jako náhubek, a ne každý je pro psy vhodný.
Další 3 fotografie v galerii
Vybrat správný náhubek je základem pro pohodlí psa a váš klid / Internet

Pojďte se společně s námi podívat, jak vybrat vhodný náhubek pro psa.

Na co si dát pozor při výběru náhubku

Pokud pořizujete pejskovi náhubek, myslete především na to, aby mu při nošení nepřekážel a neobtěžoval ho. Musí v něm být také dostatek prostoru pro to, aby pes mohl přiměřeně otevřít tlamu, mohl zívnout nebo se třeba i napít.

Velikost by měla být také přizpůsobena velikosti jeho čenichu, aby mu z jedné strany nezasahoval do očí a z druhé mu netlačil na konec čumáku. Naopak šířka by neměla umožňovat přílišný pohyb do stran, ale zároveň nesmí být příliš těsný. Po upevnění náhubku na hlavu nesmí pejska škrtit.

Kovová klasika

Kovové náhubky jsou pevné a vzdušné a umožňují pejskovi dostatečný komfort, aby jej mohl na čenichu mít i několik hodin. Pokud koupíte správnou velikost, pejskovi v něm bude dobře a zároveň nehrozí, že by si jej hbitě sundal. Ani při nižších teplotách se nemusíte tohoto materiálu obávat, vydechovaná pára na něm nikdy nezamrzá. Mějte však na paměti, že pokud je váš pes divočejší a občas se po vás ožene, rána tímto náhubkem docela bolí.

Plastové náhubky

Poměrně dobrou alternativou jsou náhubky z plastu, které jsou lehké, vzdušné a omyvatelné. Pokud zvolíte tento typ ochrany čenichu, sáhněte raději po kvalitnějších kouscích. Ty obyčejné se pejsci velice chytře naučí sundávat. Proto volte raději takové, které mají ergonomický tvar a jejich boční popruhy zabezpečují to, že náhubek zůstane tam, kde má.

Rozhodně se nemusíte obávat toho, že by plastový materiál nevydržel případný nával vzteku vašeho psa. Kvalitní náhubky bývají z extrémně odolného materiálu, které však vašemu pejskovi neuškodí. Moderní náhubky jsou navíc natolik propracované, že s nimi pejsek může i jíst a pít.

Náhubky pro krátkodobé použití

Spíše nouzovou náhradou jsou pak náhubky nylonové. Prodejci chovatelských potřeb je nabízejí ve dvou provedeních, kdy jedno je pro standardní použití a druhé slouží jako fixační. U těchto platí, že jsou skutečně pouze na nezbytně nutnou dobu a využívají se například při vyšetření u veterinářů. Využítí po delší dobu může být nebezpečné, protože tento typ náhubku neumožňuje dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Standardní jsou lehké, pevné a skladné, snadno je můžete nosit u sebe například v kabelce, a poslouží vám na krátké přesuny, například v hromadné dopravě. U tohoto typu náhubku však platí, že se jedná spíše o nouzovou variantu a pes by jej neměl mít nasazený delší dobu.

Před koupí pejskovi náhubek vyzkoušejte

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ náhubku, rozhodně doporučujeme, abyste si k jeho koupi přibrali také svého čtyřnohého mazlíčka. V každé prodejně vám bez problémů umožní náhubek vyzkoušet, aby mu dobře seděl a plnil svou funkci. Myslete na to, že se jedná nejen o pohodlí, ale i bezpečí vás a vašeho psa.

Pokud si pejska teprve budete pořizovat, kromě náhubku budete potřebovat i pár dalších věcí do výbavy. Aby vás to nestálo zbytečně moc peněz, a přitom jste mazlíčkovi dopřáli to nejlepší, inspirujte se v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Herec Jan Dolanský v minitunaji v plážovém volejbale ukázal, že schopní herci dokáží odehrát opravdu vše

Dýně Hokkaido je zdravou podzimní ingrediencí, navíc ji ani...

Než si pořídíte psa do bytu, měli byste vědět, jaká...

Pokud vaše astry kvetou méně než obvykle, nezoufejte. Často...

Vyhněte se nejčastějším chybám při čištění toalety,...

Zazimujte zahradní jezírko včas a ochraňte jej před...

Jak uskladnit vlašské ořechy, aby neplesnivěly ani nežlukly....

Zavřít reklamu