Spíte se psem v posteli? Na lidský organismus to má velmi pozitivní vliv

Mazlíčci 11. prosince 2019 | 10:16 — Anna Novotná
Nastěhovat si pejska do postele, nebo ho na noc poslat do jeho vlastního pelíšku? Nebo by snad pes měl spát venku v boudě? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Pokud přemýšlíte, zda pustit žadonícího pejska na noc do postele, rozhodnutí dobře promyslete, může to totiž mít svá pozitiva i negativa.
Další 4 fotografie v galerii
Čtyřnohý kamarád se dokáže pořádně rozvalovat / Depositphotos

V prvním případě musíte zvážit, zda je pes dostatečně vycvičený. Rozhodně mu vstup nedovolte v případě, že má agresivnější projevy nebo jde o tvrdohlavého psa, který vyžaduje pozornost a je těžké ho vycvičit. Spaní v posteli odložte v případě, že pejsek ještě není naučený na čistotu. Pro štěně může být obtížné uprostřed noci skočit z postele a domáhat se venčení nebo si odskočit na domácí záchůdek. 

Lepší než antidepresiva

Pokud nejste alergiky ani astmatiky, pes bude ve vaší posteli vyvolávat samá pozitiva. Zapomeňte na antidepresiva, ke zmírnění depresí a jejich příznaků postačí čtyřnohý přítel člověka. Jeho přítomnost páníčkům zlepšuje náladu a snižuje hladinu stresu. Vnímat můžete také klidnější a lepší spánek. Pes je totiž pro člověka věrným ochráncem.

V zimním období jistě uvítáte teplo. Peřina a polštář jsou měkké a zahřejí, ale nedají se srovnat s příjemnou a teplou srstí našeho pejska. Pocit živočišného tepla je neocenitelný, příjemný je i hmatový zážitek ze zvířecí srsti.

Psi nám pomáhají relaxovat a odbourávat stres. Jejich rytmické dýchání navíc pro některé lidi funguje lépe, než počítání oveček a prášky na spaní dohromady.

Pozor na blechy či klíšťata

Spaní se psem nemá pouze samé pozitiva, mějte na paměti, že cokoliv na sobě pes přinese z venku, tak to si zvete s sebou do postele. I když ho máte celou procházku na vodítku, nikdy zcela nezabráníte nezvaným hostům ke vstupu. Zaskočit vás můžou blechy i klíšťata a v posteli se můžou usídlit i roztoči. Pokud se tomu chcete vyhnout, pravidelně s mazlíčkem navštěvujte veterináře, psa nechte očkovat a používejte antiparazitické prostředky.

Pejsek neposeda

Jestli však kromě problémů s usínáním máte i lehké spaní, pak musíte nejdříve správně odhadnout, jaký charakter váš mazlíček má. Pokud se váš pejsek neustále vrtí, může vás v noci budit. Psali jsme také: Vědci sestavili žebříček nejchytřejších psích plemen. Jak je na tom váš čtyřnohý miláček?

Kdo je tady pán?

Kromě praktických problémů může nastat ale i situace, kdy vás váš pes přestane respektovat. Otázka vymezení teritoria je u zvířat velmi důležitá. Proto pokud se rozhodnete se svým psem sdílet i svou postel, dbejte na to, aby do ní pes neskákal, kdykoli se mu zachce. Vždy nejdříve vydejte pokyn a ukažte, která část lože je myšlená pro něj. Dáte mu tak jasně najevo, že i přes tento zdánlivý ústupek jste pán domu stále vy! Dále čtěte: Co vám pes sdělí, než opravdu kousne?

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Futuristický elektromobil IONIQ 5 přijíždí ve sportovní verzi N Line

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Zavřít reklamu