Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně schovat klíče, mobil nebo peníze

Ostatní 08. srpna 2020 | 08:40 — Helena Malá
Během dovolené či ve volné chvíli si každý rád odskočí k vodě se vykoupat. Jenže obvykle nastává problém, kam si na pláži dát klíče, peníze nebo mobil, aby vaší krátké nepřítomnosti nezneužil nějaký nenechavec. Máme několik dobrých tipů.
Další 4 fotografie v galerii
Zatímco si jdete zaplavat, zloděj má prostor ukrást vaše cennosti / JumpStory

K vodě si člověk obvykle vezme plážovou tašku, osušku a pár drobností v podobě peněz, klíčů nebo mobilu. Jak ale v tašce ukrýt cennosti? Stačí zapojit fantazii.

Papírové kapesníčky

Mít u sebe papírové kapesníčky není nic neobvyklého. Bankovky pečlivě poskládejte a vložte je mezi ně. Když vám náhodou zloděj bude tašku v době vaší nepřítomnosti prohledávat, jen těžko ho napadne, že máte peníze ukryté právě zde.

Krabička z opalovacího krému

Ne nadarmo se říká, že pod svícnem je největší tma. Až vypořebujete opalovací krém, krabičku nevyhazujte. Pečlivě ji vyčistěte a odsraňte část s hrdlem tak, aby vršek šel stále ještě nasadit. Získáte tak perfektní úkryt na klíče, kreditní kartu, peníze, případně i na mobil. Jen krabičku nezapomeňte vyplnit ještě třeba papírem, aby obsah provokativně neštěrchal.

Líčidla

Ženy běžně s sebou nosí také líčidla. Jakmile je vypotřebujete, opět můžete obaly využít jako schovku. Do krabičky od stínů nebo rtěnky schováte nejen peníze, ale třeba i klíček, pokud tedy zrovna nemáte obří svazek. Nezapomeňte však obaly dobře vyčistit, ať vám zbytky líčidel neznehodnotí třeba ukryté peníze.

Sáček s odpadky

Tento trik je sice možná na první pohled trochu složitější, ale proti zlodějům dobře funguje. Každý u vody nadělá hromadu odpadků. Vypije pivo v plechovce, spořádá balíček tyčinek nebo sní jablko a zůstane mu ohryzek. Vše dejte do sáčku tak, jako byste jej měli připravený k vyhození. Těžko zloděje napadne, že mezi papírky, obaly od plechovek či ohryzky je ukrytý i sáček s telefonem. Můžete jej zabalit nejprve do jednoho sáčku a ten pak pro jistotu ještě vložit třeba do pytlíku od brambůrek.

Dětská plena

Maminky také vymyslely dobrý trik s plenkou. Kupte si jednorázové plenky a několik jich zabalte tak, jako se balí použité plenky. Do jedné z nich ale ukryjte všechny vaše cennosti. Věřte, že zloděj nebude mít chuť pleny rozbalovat.

Trik s taškou

Pokud máte na pláži lehátko nebo alespoň slunečník, můžete i tyto předměty využít k zabezpečení svých věcí. Pokud je taška s věcmi jen tak volně položená, zloděj ji zvládne bez problémů a hlavně nenápadně vzít. Jakmile ale ucho tašky podvlečete pod nohu lehátka nebo slunečníku, už mu krádež značně ztížíte. Pokud chcete před zloději ochránit byt, pořiďte si bezpečnostní dveře, o tématu jsme blíže psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem tajit dech

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Jeden z nejkrásnějších koutů Evropy. Zažijte klídek a...

Zavřít reklamu