Lak na vlasy a jeho další využití

Ostatní 12. listopadu 2017 | 10:25 — nov
Pryč jsou doby, kdy byla výbava pro úpravu vlasů jednoduchá a obsahovala pěnové tužidlo a lak na vlasy.
Lak na vlasy vám úžasně usnadní život / Shutterstock

Pokud máte doma nadbytečnou zásobu laku na vlasy a přemýšlíte, jak ho zužitkovat i jinak, inspirujte se některým z těchto pěti nápadů. Do dnešního dne jste určitě nevěděli, že se dá použít například na hubení komárů nebo otravných mušek.

Zneutralizuje statický náboj

Sukně a šaty, které se lepí na punčošky, dokážou pořádně zkazit radost i výsledný dojem. Tento problém snadno vyřešit, pokud oblečení postříkáte z vnitřní strany lakem na vlasy, čímž zneutralizujete statický náboj.

Odstraňovač chloupků z oblečení

Vaše oblíbené kalhoty jsou samý chlup a nemáte po ruce nic na jejich vyčištění? Nevadí, i zde vám velkou službu prokáže lak na vlasy, který z oblečení odstraní různé vlákienka, vlasy a chlupy. Stačí ho nastříkat na papírový kapesník a přitlačit na oblečení.

Na zlobivé obočí

Na "střapaté" obočí pomůže malý trik - stříkněte trošku laku na vlasy na zubní kartáček a pročešte ní zlobivé obloučky. Pro přirozený výsledek volte lak s nižším stupněm fixace, aby se chloupky nepolepili.

Jako suchý šampon

Dříve než vypukla mánie suchých šamponů, využíval se lak na vlasy zcela běžně k zamaskování a osvěžení mastné hřívy. Jednoduše nastříkejte na kořínky, lehce vmasírujte, nechte uschnout a vykartáčujte. Alkohol v produktu vsákne přebytečný olej a vlasům propůjčí více objemu.

Pro jistější chůzi

Vyzouvají se vám boty, jakmile se vám nožky začnou trochu potit? Jednoduše si je v případě potřeby postříkejte lakem na vlasy - ideální je mít po ruce malé kabelkové balení.

Na zafixování obrazu

Lak se skvěle hodí na zafixování mokrého a právě namalovaného obrazu. Pokud tedy patříte mezi umělce, svůj výtvor vždycky po dokončení řádně nastříkejte lakem na vlasy.

Na mokrý lak na nehtech

To samé jako u obrazu platí i u výtvoru, který si namalujete na své nehty. Pokud spěcháte a nemáte čas čekat, než lak zaschne, přestříkejte mokrý lak na nehty lakem na vlasy, rychleji zaschne.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli...

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Zavřít reklamu