Vyrobte si nemrznoucí směs do ostřikovačů. Vyjde vás to levněji a za pár minut budete mít zásobu na celou zimu

Ostatní 12. prosince 2020 | 10:45 — Klára Sanders
V zimním počasí používáme ostřikovače skel na autě mnohem častěji než v létě a na jaře. Tím pádem spotřebujeme mnohem více směsi do ostřikovačů. Čisté sklo je totiž velmi důležité, protože jízda autem je natolik bezpečná, nakolik dobře vidíte na silnici. Pokud nechcete utrácet za zimní směs do ostřikovačů, vyrobte si ji sami.
Další 1 fotografie v galerii
Výroba zimní směsi do ostřikovačů není nijak složitá / Depositphotos

Výroba zimní směsi do ostřikovačů není nijak složitá. Za pár minut práce budete mít zásoby na celou zimu. Hlavní výhodou domácí výroby je jednoznačně cena. Litr nemrznoucí směsi může na čerpací stanici vyjít klidně na padesát korun, domácí výroba vyjde na pár korun a budete k tomu potřebovat jen pár přísad.

Pokud už se do výroby pustíte, je vhodné udělat větší množství. V první řadě si sežeňte nádoby, ve kterých nemrznoucí směs uskladníte. Vhodné jsou prázdné nádoby od zimní směsi ostřikovačů, které jste používali dosud. Díky speciálnímu tvaru a hrdlu se bude kapalina snadno přelévat. K výrobě bude zapotřebí destilovaná voda a isopropylalkohol, který koupíte v lékárně, drogerii nebo v prodejnách barev.

Na deset dílů destilované vody je potřeba přidat jeden díl isopropylalkoholu. Pokud byste rádi směs voňavou, můžete přidat i několik kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru. V případě, že vám směs dojde, v žádném případě ji nemíchejte s obyčejnou vodou. Stačila by jedna mrazivá noc, voda zmrzne a hadička směřující k ostřikovačům se zacpe. Pokud chcete doplnit vodu, tak pouze destilovanou.

Ostřikovače však používejte s mírou, protože při dechové zkoušce hrozí problémy s policií. Experiment vědců prokázal, že pokud řidič použije ostřikovače, vlivem alkoholu v nich obsažených a náporového topení může nadýchat do jednoho promile. Odjet můžete s pokutou v řádech desítek tisíc korun a následně vyfasovat zákaz řízení až na dva roky. Pokud nevíte, jak správně jezdit s autem na sněhu a ledu, přečtěte si náš článek zde.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu