Vyrobte si ozdoby z přírodních materiálů. Jsou trendy a ušetříte nemalé peníze za kupované

Ostatní 17. prosince 2020 | 13:53 — Klára Sanders
Nechte se letos při zdobení vánočního stromečku inspirovat přírodou. Při výrobě takových ozdob se zabavíte vy i vaše děti. Velkým plusem přírodních ozdob je také to, že podpoříte trend zero waste. Čím méně plastu spotřebujeme, tím více oddalujeme přírodní katastrofy způsobené našim konzumním způsobem života.
Dalších 6 fotografií v galerii
Nechte se letos při zdobení vánočního stromečku inspirovat přírodou / Pexels

Spojte příjemné s užitečným a při víkendové zimní procházce si nasbírejte šišky a větvičky. K tomu přidejte ořechy a voňavý pomeranč, který vám příjemně provoní byt, a máte základ na výrobu přírodních ozdob. 

Ozdoby z ovoce

Pomeranče nakrájejte na plátky tenké zhruba pět milimetrů poskládejte na plech vyloženým pečicím papírem a vložte do horkovzdušné trouby na maximálně 50 °C. Pokud ozdoby nevyrábíte na poslední chvíli, položte nakrájená kolečka pomeranče na tácek a nechejte usušit na topení. Sušit se budou dva až tři dny, ale je třeba jednotlivá kolečka občas otočit.

Suchá kolečka stačí provléct šňůrkou na zavěšení a můžou putovat na větvičky stromečku. Pokud si chcete s ozdobou vyhrát, stačí tyčinka skořice a tavná pistole. Kousek skořice přitavte na plátek pomeranče. Tavná pistole však nemusí být potřeba, když přírodním provázkem kousek skořice přivážete k plátku pomeranče a na konci uděláte mašličku. Použít můžete také citrony.

Ozdoby z lesa

Na další ozdobu je potřeba zamířit do lesa. Posbírejte hrst šišek, které vám následně v bytě navodí dojem klidné přírody. Po příchodu z lesa naskládejte šišky na plech vyložený pečicím papírem a nechte je při 160 °C hodinu v troubě. Tímto postupem se zbavíte broučků, kteří mohli být ukrytí v šišce. Těšit se můžete i z toho, že se šišky pěkně rozvinou.

Teď se jen rozhodnout, zda jim chcete ponechat jejich přírodní vzhled nebo je případně namalovat stříbrnou či zlatou barvou. V konečné fázi tavnou pistolí přidělejte k šišce provázek a může se věšet.

Ozdoby z ořechů

Jistě vám po vánočním pečení zbyla hromádka skořápek ořechů, kterou také můžete využít k dekoraci. Pokud máte dvě nepopraskané půlky ořechu, dovnitř vložte drátek nebo provázek, za který oříšek zavěsíte a slepte části skořápek tavnou pistolí. Dál můžete zdobit dle své fantazie – mašličkou, jmelím, nebo jehličím. Krásně vypadají i zlaté oříšky. Stejným způsobem můžete také vytvořit vánoční řetězy. Psali jsme také: Zkuste letos zabalit dárky podle japonské techniky furoshiki. Žádný tvar ani rozměr není problém

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tragická nehoda při natáčení. Herec Alec Baldwin zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra

Zazimování levandule. Na co si dát velký pozor a jak bylinu...

Stále rostou křemenáče, kozáci a hřiby. Mykolog prozradil,...

Postarejte se nyní o muchovník neboli indiánskou borůvku....

Záchrana usychajícího vřesu. Co udělat, aby začal znovu...

Vyrobte si vlastní výzdobu na dušičky. Není na tom nic...

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Zavřít reklamu