Několik triků, se kterými bude letošní balení dárků mnohem snažší

Ostatní 19. prosince 2020 | 10:42 — Klára Sanders
Někdo se na balení dárků vyloženě těší a jde mu to levou zadní. Ale někdo z toho má vyloženě hrůzu. Naštěstí i na balení dárků existují triky, které vám ulehčí a urychlí práci.
Další 2 fotografie v galerii
Na balení dárků existují triky, které vám ulehčí a urychlí práci / Pixabay

Pokud balíte jen pár dárků, je to hotové raz dva. Ale v případě, že před sebou máte hromadu dárků, které čekají na zabalení, není vám zrovna do zpěvu. Hlavně když se chystáte balit samé oblečení, vázy, láhve a jiné nepravidelné předměty. Budete se divit, ale většinu z toho lze lusknutím prstu zabalit úplně snadno. 

Krabice se balí mnohem lépe

Sice to není žádný převratný objev, ale obyčejná krabice od čaje, bot, či elektrospotřebiče dokáže pojmout téměř každý dárek, pokud se nejedná o dárek větších rozměrů. Pokud to dárku nijak neuškodí, do krabice ho jen vložte a klidně okolo něj nechte prostor. Zabalit krabici je to nejjednodušší, co může být.

Naměřte si papír

Abyste zbytečně neplýtvali balicím papírem, držte se tohoto postupu. Při balení si položte krabici na papír a jeho konec povytáhněte až do výšky krabice. Papír ustřihněte 1 centimetr od druhé strany krabice, kterou poté přesuňte do středu ustřiženého kusu papíru. Pak už jen přehněte, nahoře slepte a po stranách zabalte klasicky jako knihu. 

Pozor na křehké dárky

Skleněné, dřevěné, papírové, nebo jinak křehké předměty je rovněž nejlepší zabalit do krabice. Tu ale předtím vyložte jakoukoliv výplní, aby se balený předmět neměl šanci pohnout. Nejlepší je bublinková fólie, ale v krizi vám postačí i kuchyňské utěrky.

Potravinářská fólie udělá tvar

Obzvlášť měkké dárky, nebo velmi nepravidelné tvary jako například svícny, modely letadel a lodí, vázy a podobně se velmi těžko balí, pokud nemáte po ruce žádnou krabici. Skvělým pomocníkem je potravinářská fólie, kterou můžete použít jako první vrstvu balení. Pořádně balený předmět fólií obtočte a snažte se ho udělat co možná nejvíce pravidelný. Poté si na něj vyrobte taštičku.

Vytvořte si vlastní taštičku

Na měkké a nepravidelné dárky si nejlépe vytvořte z balicího papíru jednoduchou kapsu, do které dárek jen vložíte. Není na tom nic složitého a vyhnete se zbytečnému mačkání papíru kolem dárku, které by nevypadalo ani trochu efektně.

I láhev jde zabalit elegantně

Pokud jste se přece jen rozhodli, že nepravidelný dárek v podobě láhve, parfému nebo krému nechcete vkládat do taštičky, a to ani vlastnoručně vyrobené, můžete ho zabalit sami. První krok zvládne každý. Papír obtočte kolem předmětu a zalepte.

Vršek a spodek již vyžadují jistou pečlivost, ale zvládnete to hravě. Postupně vkládejte jednou rukou konce papíru do středu, kde si vše přidržujte prstem druhé ruky. Vznikne vám krásně kulatý skládaný spodek a v případě krémů stejně postupujte i u vršku.

U láhví vršek pouze stáhněte mašlí a nechte klidně korek vykukovat. Stejně každý dle tvaru pochopí, co je uvnitř. Psali jsme také: Zkuste letos zabalit dárky podle japonské techniky furoshiki. Žádný tvar ani rozměr není problém

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu