Vyžeňte natrvalo holuby z balkonu. Několik tipů, díky kterým se už nikdy nevrátí

Ostatní 24. listopadu 2021 | 07:49 Zuzana Procházková
Holubi na našich balkonech nebo terasách rozhodně nepatří mezi vítané hosty. Svým trusem vše zaneřádí, a navíc mohou být přenašeči různých nemocí. Pokud se vám jich zatím nedaří zbavit, nezoufejte a čtete dále.
Další 3 fotografie v galerii
Vyhnat holuby natrvalo z vašeho balkonu je často velmi obtížné / Pixabay

Holubi jsou možná hezcí svým vzhledem, tím to však končí. Často se o nich hovoří jako o létajících krysách, a to z důvodu přenosu všelijakých nemocí, kterých jsou holubi známými přenašeči. Pokud se vám tedy zrovna holubi usídlili na terase, tak je nanejvýš důležité, abyste si po každém styku s daným místem pořádně umyli ruce. Vůbec také není od věci balkon pravidelně dezinfikovat, abyste se zbavili všech choroboplodných zárodků.

1. Vhodně zvolená atrapa

Prvním krokem k odehnání holubů z vašeho balkonu by mělo být umístění nějaké šikovně zvolené atrapy. Pořiďte si ideálně atrapu vrány nebo jiného dravého ptáka, která funguje nejlépe, a zavěste ji. Holubi se budou atrapy bát. Je však potřeba, abyste čas od času měnili umístění atrapy, neboť by si na ni holubi zvykli a už se nebáli.

2. Zkuste hračky pro děti

Holubi preferují klid a volí tiché balkony. Pokud jim to nedopřejete, velmi rychle se poohlédnou po nějakém atraktivnějším balkoně. Pořiďte si proto dětský větrník, ideálně v nějaké lesklé blýskající se barvě. I sebemenší závan větru jej roztočí a holuby to raz dva vypudí. A pokud máte doma staré nosiče CD, tak i ty z vizuálního pohledu holubům vadí. Můžete je proto na balkon různě zavěsit.

3. Speciální odpuzovače holubů

Další možností je zakoupení speciálních odpuzovačů na holuby v obchodě. Tyto prostředky však bývají často agresivní a některé z nich mohou být nebezpečné například pro domácí mazlíčky. Proto se vždy ubezpečte, že odpuzovač na holuby, který kupujete, je biologicky rozložitelný a neškodí přírodě.

4. Bylinkami proti holubům

Holubům nevoní hned několik rostlin a bylin. Proto se na balkoně vyplatí pěstovat zejména bazalku pravou a bazalku thajskou. Stejně tak poslouží i velmi aromatické byliny jako levandule, rozmarýn, kopr nebo eukalyptus. Dále čtěte: Je nejvyšší čas ochránit před zimou kanadskou borůvku. Nezapomeňte na tuto důležitou věc.

Zdroj: pestdetective.com, worldbirds.com.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Johnny Depp se během svědectví ani jednou nepodíval na Amber Heard. Heard byla otázána, jestli ví, proč tomu tak je

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...

Léto je za dveřmi. Naučte se dělat ledové frosé, kromě...

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Zavřít reklamu