Svícny ze zavařovaček: Jednoduché, přitom efektní a za pár korun

Ostatní 20. prosince 2017 | 10:01 — Marie Drahá
Můžete investovat do kovových luxusních svícnů, anebo si doma vyrobit vlastní. Třeba z prázdných zavařovaček, které máte ve spíži. Je to tak jednoduché, že to zvládnou i nešikovní jedinci. Atmosféru v bytě přitom vykouzlí stejně kouzelnou.
Dalších 8 fotografií v galerii
Ať už zvolíte zavařovačku nebo jakoukoliv sklenici, výsledek bude podobný / Pinterest

Malé, nebo větší? Krásně vypadají obojí i jejich kombinace. A jak je známo, více stejných věcí vedle sebe efekt násobí. Stačí se jen rozhlédnout po místnostech, kam je rozmístíte, a můžete se pustit do vyrábění. Svícny ze zavařovaček jsou levné a minimálně náročné na čas! Když dotvoříte atmosféru purpurou, bude to dokonalé. Jak si ji vyrobit doma si přečtěte zde.

Svícny s luštěninami

Určitě najdete doma minimálně čočku, hrách a rýži. Možná nepoužíváte při vaření pouze jeden druh, ale i barevné varianty. Luštěniny ani rýže nejsou tak drahé, abyste je nemohli použít na výrobu svícnů. Hezky vypadají třeba tři barevné kombinace na sobě. Jaké, záleží jen na vás. Nasypete do pohárku, nahoru položíte čajovou svíčku a můžete si užívat pohodovou atmosféru. Originálně a za pár korun.

Svícny s krajkou

Na jejich výrobu vám stačí krajka a disperzní lepidlo. Až ji půjdete kupovat, budete mít možná problém. Galanterie jich nabízí opravdu širokou škálu. Univerzálně a čistě vypadají bílé, k tradičnějšímu stylu bydlení se hodí i režný materiál. Ale znovu záleží čistě na vkusu. Pak už stačí ustřihnout požadovaný kousek a sklenici lepidlem a poté krajkou obtočit. Zapálená čajová svíčka uvnitř ji krásně prosvětluje. Pro dokončení celku můžete ještě hrdlo obvázat obyčejným hnědým provázkem na mašličku. A máte i drobnou pozornost pro známé.

Svícny s přírodními dekoracemi

Jehličí, větvičky, cesmína. Cokoliv vás na procházce přírodou zaujme, přibalte do batůžku. A není třeba mnoho, skleničky nemusejí být přeplácané. Naopak je žádoucí, aby mezi větvičkami a jehličím svíčka prosvítala. Pokud ji budete chtít mít v polovině zavařovačky, vysypte dno kamínky nebo čímkoliv, co máte po ruce, a je nehořlavé. Krásně vypadají i svícny jenom s kamínky. Na lepení ale budete muset použít tavnou pistoli.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Pokud nechcete přijít o dovolenou, zbystřete. Lex voucher...

Zavřít reklamu