Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu do auta. Nebude vás to stát vůbec nic

Ostatní 22. března 2018 | 13:16 — Šárka Vondráčková
Voňavé auto by chtěl mít každý. Jenomže ne každému možná vyhovují všechny ty stromečky, zvířátka nebo pajduláci. A také ne každý má rád olejové difuséry, které se snadno vylijí do interiéru. Přitom není nic jednoduššího, než si vytvořit vlastní vůni do auta. Podle vašeho vkusu.
Další 3 fotografie v galerii
Vůně čerstvých květů je úžasná, ale dlouho nevydrží / Shutterstock

Znáte to všichni. Přijdete do obchodu s tím, že si provoníte něčím novým vaše auto. Ale většina osvěžovačů je zabalena tak, že nic neucítíte, a nebo jsou testry, které mají některé obaly, dávno vyšoupané. Takže nakonec kupujete odhadem. A určitě už se každému z vás stalo, že jste se přehmátli a vůně byla příšerná. Možná by vás ani nenapadlo, jak je hrozně jednoduché vyrobit si vlastní vůni do vašeho motorového miláčka. Způsobů je několik, každý nás vyjde na doslova pár korun a výsledek určitě předčí naše očekávání.

Voňavý kolíček

Tento nápad je hrozně jednoduchý. Vezmete si obyčejný dřevěný kolíček, na který nalepíte proužek tvrdšího kartonu nebo třeba roztomilé malé bambulky. Ten potom potřete vonným olejem, který máte rádi a pak už jej můžete připevnit kamkoliv, kde vám to vyhovuje. Nemáte tvrdý karton po ruce?

Nevadí. V tomto případě ponořte celý kolíček do sklenice s vodou, do které jste dali pár kapek vonného oleje. Nechejte pár hodin nabírat vůni a je hotovo. Když přestane vonět, stačí prostě jen celou operaci zopakovat. Buď vyměníte proužek kartonu nebo kolíček zase ponoříte na chvíli do směsi. Bambulky zase můžete jednodušše pokapat.

Vajíčko s překvapením

Jestli máte doma děti nebo jste sami mlsouni, tak si jděte koupit čokoládové vajíčko. To, které má uvnitř překvapení. Čokoládu snězte nebo dejte dětem a obal od hračky si nechejte. Z něj si uděláme další osvěžovač. Do jedné půlky dejte třeba zrnka kávy, kůru z pomeranče, vanilku nebo skořici. Pokud milujete její vůni, máme pro vás další nápady na její využití, které jsme psali zde.

Půlky vajíčka složte dohromady a do horní části udělejte pár otvorů. Dvěma z nich protáhněte provázek a pak už stačí vaše aroma vajíčko jen pověsit v autě a užívat si novou vůni. Když přestane vonět, náplň jednoduše vyměníme.

Svíčkový pytlík

No a do třetice všeho dobrého můžeme v autě využít vůni různých mýdel nebo vonných svíček. Ty si buď volně rozložte v autě nebo je nastrouhejte a přesypte do nějakého plátěného pytlíčku. Ten opět libovolně umístěte tam, kde se vám to bude hodit. No a samozřejmě jak vůně ztratí na intenzitě, obsah pytlíčku vyměníme.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem tajit dech

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Jeden z nejkrásnějších koutů Evropy. Zažijte klídek a...

Zavřít reklamu