Vosy k vám letos nezavítají, když na ně použijete pár triků

Ostatní 19. května 2018 | 10:42 — Šárka Vondráčková
Vosy dokáží velmi znepříjemnit každé posezení u grilu nebo na zahrádce. Zbavte se jich snadno pomocí jednoduchých odpuzovačů, které máte všichni doma. Třeba kávou.
Další 3 fotografie v galerii
Nálety vos dokáží znepříjemnit každou grilovačku / Shutterstock

Existuje mnoho různých triků, jak tento otravný hmyz účinně odpudit. Pomohou vám k tomu chemikálie, poradit si ale dokážete i ryze přírodními produkty. Nicméně na prvním místě by vždy měla být obezřetnost, abychom vosu omylem nesnědli nebo nevypili. Důležité je nedělat v přítomnosti vos rychlé pohyby a pokud možno zůstat v klidu.

Vyžeňte je kávou

Pokud se chcete vyhnout obtěžování otravným hmyzem a bolestivým štípancům, zkuste tento tip, který vás ochrání na balkoně, terase či při posezení pod pergolou. Zbraní proti vosám je obyčejná mletá káva. Nasypte ji ho do hlubší mističky nebo plechovky, dejte poblíž vašeho sezení a zapalte. Můžete si pomoci špejlí nebo dlouhou krbovou zápalkou. Dokud bude káva „kouřit“, máte od vos pokoj. Na rozdíl od vás totiž vosám káva rozhodně nevoní. Káva je také skvělým odpuzovačem mravenců. A nejenom ta. O dalších přírodních odpuzovačích jsme psali zde.

Na vosy česnekem

Podobným způsobem funguje i česnek. V kombinaci s hřebíčkem získáte skutečně „navoněný“ odpuzovač. Do menší misky nalijte vodu, vhoďte do ní pár hřebíčků a doprostřed dejte obyčejnou houbu na nádobí. Nahoru protlačte stroužek česneku. Vosy už k vám skutečně nepřiletí.

Umělé vosí hnízdo

Další skvělou vychytávkou je výroba umělého vosího hnízda. Jakmile totiž vosy zjistí, že je v jejich blízkosti jiné hnízdo, nebudou se k němu přibližovat, a to až do okolí pěti metrů. Umělé vosí hnízdo můžete koupit, nebo si jej vyrobit uměle. Stačí vám k tomu obyčejný papírový pytlík, do kterého dáte nafouknutý balonek, zavážete jej a pověsíte. Anebo si kupte lampion, který přetřete šedivými vodovkami.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

Holandský ovčák je skvělým hlídačem, parťákem i...

Podle čeho vybírat psa pro starší lidi a která plemena jsou...

Netkaná textilie na zahradě ochrání stromy před mrazem a...

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Kořenová čistička je přírodní, vyčistí odpadní vody...

Zavřít reklamu