Zbyla vám krabice od bot? Budete se divit, co se z ní dá všechno vytvořit

Ostatní 20. června 2018 | 08:46 — Šárka Vondráčková
Koupili jste si nové boty? Tak si od nich schovejte krabici. Ukážeme vám, jak z ní jednoduše vyrobíte šikovnou přihrádku do koupelny nebo roztomilou šperkovnici pro malé parádnice.
Dalších 5 fotografií v galerii
Z krabic od bot se dají vykouzlit krásné dekorace do bytu / Shutterstock

Téměř každý z nás má ve sklepě či pod postelí krabice od bot. Jejich opětovné použití může být skvělou zábavou nejen pro vás, ale i pro vaše děti. Stačí mít jen šikovný nápad. A my jich pro vás pár máme.

Šperkovnice

Tento kousek nadchne zejména malé princezny, které vám s tím mohou i pomoci. Stačí koupit v galanterii kousek saténu a polepit jím nejprve víko krabice. To ještě můžete přizdobit různými dekoracemi, jako jsou mašličky nebo kamínky či obyčejnou bambulkou. Potom látkou potáhněte i boky krabice. Vnitřek krabice uspořádejte pomocí papírových předělů, které přilepíte tavnou pistolí.

Přes krabici natáhněte látku, kterou vmáčknete dovnitř do přihrádek a přilepíte k okrajům. Nakonec vezměte ruličku od toaletního papíru, tu omotejte látkou a přilepte do krabice. Vznikne vám tak odkládací prostor na náramky. Jednoduchý pořadač se dá vytvořit i ve vaší zásuvce. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Stojánek na tužky

Jestli máte doma dítko, které rádo maluje nebo už je školou povinné, pořiďte mu stojánek na tužky nebo pastelky. Stačí jen nasbírat patřičný počet ruliček od toaletního papíru, polepit je barevným papírem a přilepit je tavnou pistolí do menší krabice. Tu si na závěr také můžete dozdobit dle vkusu. A od té chvíle budou mít všechny pastelky své místo.

Přihrádka do koupelny

Z krabice od bot si můžete také během chvíle udělat přihrádku na vaše kosmetické pomůcky. Stačí, když ji polepíte odolnou látkou, která se dá i snadno omývat, a vaše kosmetické drobnosti se mohou stěhovat do nového.

Rámeček na fotku

Zbytek kartonové krabice snadno proměníte na rámeček na fotku. Vystřihněte z něj obdélník takové velikosti, aby se do jeho poloviny vešel otvor odpovídající velikosti obrázku. Pak přehněte napůl a onen otvor do jedné z polovin kartonu vystřihněte či vyřízněte nožem. Z proužku kartonu vyrobte nožku, o kterou bude rámeček opřený. Kraje rámečku ozdobte podle své fantazie a postranice opatřete dvěma kousky nitě na svázání, až bude fotografie uvnitř.

Bludiště pro děti

Každé dítě baví bludiště. Vezměte víko krabice, pár brček, která různě nastříháte a přilepíte pomocí tavné pistole dovnitř víka. Pak už najděte vhodnou kuličku a hra může začít.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli...

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Zavřít reklamu