Pryč s jarní únavou! Kombinace tří přírodních produktů nakopne metabolismus a postaví vás na nohy

Recepty 29. května 2017 | 08:48 — Anna Novotná
S příchodem jarních měsíců se velmi často cítíme oslabeni, malátní a bez energie. Pokud potřebujete vzpruhu, zkuste účinky domácí vitamínové šlupky, která vás postaví na nohy raz dva!
Kombinace dokonale přírodních produktů jako je zázvor, med a citron je totiž doslova bombastická. / Shutterstock

Jarní únava souvisí stejně jako podzimní únava s biorytmy, které nás výrazně ovlivňují. Do svého jídelníčku bychom měli zařadit více ovoce a zeleninu. Ovšem háček. V dnešní přechemizované době nemáme jistotu, že jeden či dva kousky kousek ovoce nebo zeleniny nám dodá dostatek potřebných vitamínů. 

Máme pro vás recept na domácí medicínku, která nakopne metabolismus a ať už jste nachlazení, bolí vás v krku, únavou usínate i za chůze nebo si přejete spálit přebytečný tuk, bude pro vás jistě tento recept velmi přínosný. Na přípravu budete potřebovat pouze tři suroviny!

Svatá trojice: Zázvor, citron a med

Kombinace dokonale přírodních produktů jako je zázvor, med a citron je totiž doslova bombastická.

MED je elixír mládí a silné přírodní antibiotikum. Med je po celém světě velmi oblíbený nejen jako sladká potravina, ale také jako přírodní lék. Užíváním medu je možné předcházet mnoha zdravotním obtížím nebo se lépe vypořádat s již probíhající nemocí. Med je považován za přírodní antibiotikum. Svým složením je schopen ničit bakterie a celkově posilovat obranyschopnost organismu. Med je často označován jako zlatý poklad, který je dostupný všem.

CITRON je bohatým zdrojem vitamínu C. Dále podporuje tvorbu kolagenu, látky, která se podílí na stavbě pojivové tkáně a pomáhá při hojení nejrůznějších poranění. Citrónová šťáva obsahuje karotenoidy, vitamíny skupiny B, pektiny, fosfor, draslík, sodík, dvojmocný vápník, dvojmocné železo a další stopové a minerální prvky. Citron především obsahuje tzv. flavonoidy s antioxidačními vlastnostmi, které preventivně působí proti kardiovaskulárním chorobám a rakovinnému bujení. 

ZÁZVOR je koření oblíbený po celém světě, jeho účinky využívali Indové a Číňané již před více než třemi tisíci lety. Zlepšuje zrak, tiší bolest, doporučuje se v případě nechutenství, špatného trávení, při nadýmáních, průjmech, pocitech plnosti, infekčních chorobách, impotenci. Je rovněž velmi užitečný pro celý proces trávení a v zimě imunitu. 

Na přípravu domácí medicínky budeme potřebovat

300 – 350 g čerstvého zázvoru
1 citrón
150 – 200 g medu

Postup

Zázvor oloupeme a nakrájíme na kousky, které se budou lépe strouhat nebo mixovat. Citrón oloupeme a případně vypeckujeme. Nyní potřebujeme ze zázvoru i citronu dostat co nejvíce šťávy. Můžete ponechat kousky zázvoru a citrónu a můžete přidat i zázvor sušený. Do směsi přimícháme med. Pro chuť můžete přidat hřebíček. Hřebíček pomáhá i při nachlazení, působí protizánětlivě a zničí choroboplodné zárodky.  

Skladujeme v uzavíratelné nádobě na tmavém místě.

Užívání

Užíváme 1 lžičku denně. Ideálně hned ráno při snídani. Nedoporučujeme dávat do horkého čaje, abyste nezničili živiny. Přidávat do teplých nápojů a pokrmů (například do ovesné kaše) můžeme, případně užíváme samotné. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

Každému ptáčkovi se v zimě zavděčíte trochu jiným...

Vyrobte dětem krásný adventní kalendář. Třeba z krabiček...

Než zahradní nábytek definitivně schováte, vyčistěte z...

Pokud nemáte čas nebo energii, ale přejete si psa, musíte...

Blíží se čas na výsadbu česneku. Klidně jej ale můžete...

Různé zóny žádají různé rohože. Jsou důležitou...

Zavřít reklamu