I v malé zahradě můžete mít relaxační zákoutí. Vytvořte si svou oázu klidu a pohody

Zahrada 27. března 2019 | 14:16 — Veronika Prášilová
I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo, říká klasik. Převedeno na zahradní poměry, i na malém prostoru si můžete vytvořit útulné relaxační zákoutí, které vám budou sousedi závidět. Důležité však je, že se v něm budete cítit skvěle především vy a vaše rodina.
Dalších 8 fotografií v galerii
Hodně rostlin, hodně květin, dvě křesílka, houpačka a stolek z palet. Za pár korun máte velkou parádu. / Internet

Ve fotogalerii pod článkem jsme pro vás připravili přehlídku útulných zákoutí v malých zahradách z celého světa.

Zákoutí s vodními živly

Zurčení vody je asi pro každého zárukou zklidnění a pohody. Vězte, že i na malý prostor můžete dostat skvělý vodní prvek. Záleží, jestli se raději budete dívat na mini rybníček s lekníny, tryskající fontánku, vodu líně stékající po kamenech nebo snad vodopád? Dokonce ani malý bazén nemusí být problém. Bude možná jen na pár temp nebo vodní bar, ale vždy se v něm budete cítit skvěle.

Zákoutí ohnivá

Dalším oblíbeným živlem je oheň. Praskající dřevo, vůně smůly a špekáčků, grilované dobroty či pečené brambory. To vše a mnohem více můžete mít i na malém prostoru. Dbát musíte pouze na dvě věci – bezpečnost, aby zdroj přímého ohně nebyl v blízkosti čehokoliv hořlavého, a kam fouká vítr, abyste nevyudili spolu s buřty i sousedy.

Pokud z jakéhokoliv důvodu na zahradě nemůžete mít opravdový oheň, ale nechcete se připravit o romantiku v podobě mihotavých plamínků, vsadit můžete na biokrb, který netvoří kouř.

Zákoutí houpací

Skvělým relaxem je i houpání. K tomu knížku nebo křížovku a čas se doslova zastaví. Dokonce se nemusíte vzdávat ani snů o houpací síti, pokud po ní toužíte a nemáte ji mezi co pověsit. Existují jednoduché konstrukce, které si postavíte, kam budete chtít. Houpačky pro více lidí se samozřejmě dají koupit, ale co si tak postavit svou vlastní houpačku? S různými vychytávkami jako držákem na nápoje nebo barevným LED osvětlením.

Zákoutí pro celou rodinu

Dokonce i tam, kde skutečně není místa nazbyt, se dá udělat koutek, který si užije opravdu každý člen rodiny. Jak uvidíte ve fotogalerii pod článkem, i na malém prostoru se dá skloubit dětské hřiště s místem pro grilování a dokonce i vodním prvkem. No a kdo nemá ani tu zahrádku, ale třeba jen balkon, i ten může proměnit v malou oázu klidu. Hlavní je, abyste se cítili příjemně a trávili čas s těmi, na kterých vám záleží, i kdybyste to byli jen vy sami.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dochází k důležité změně pro cestovatele, která by vám rozhodně neměla uniknout

Dochází k důležité změně pro cestovatele, která by vám...

Komplikace pro cestovatele při návratu do České republiky. A...

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce...

Pozor na změny platné od příštího týdne. Cestovatelům se...

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Zavřít reklamu