Vypěstujte si ředkvičky v kartonu od vajec. Získáte bohatou úrodu, o kterou se nemusíte téměř starat

Zahrada 16. února 2020 | 19:01 — nov
Pořád to stíháte. Vysaďte si ředkvičky, které můžete sklízet už za pár týdnů. Navíc pro vás máme tip, jak získat bohatou úrodu, o kterou se nemusíte prakticky vůbec starat. Potřebujete jen karton od vajec.
Dalších 5 fotografií v galerii
Ředkvičky patří mezi nejoblíbenější kořenovou zeleninu / Pixabay

Není nad čerstvý salát z ředkviček. Tyto barevné, štiplavé kuličky patří mezi nejvděčnější kořenovou zeleninu. Na rozdíl od mrkve, petržele, celeru a dalších druhů nabídnou sklizeň v rekordním čase. Můžete je mít už měsíc po vysetí a za optimálních podmínek dokonce za tři týdny. Nemusíte čekat, až dorostou a budou co největší. Nejlepší chuť naopak mají, dokud nepřerostou a nezačnou dřevnatět, praskat a houbovatět. Ředkvičky nejsou náročné na prostor a snadno vypěstujete jejich dostatečné množství, abyste mohli sklízet dle chuti. 

Místo vajec ředkvičky

Nečeká vás žádné vytrhávání plevele ani mulčování. Odpadne vám starost o správnou vzdálenost výsadby, jakékoliv přesazování nebo pikýrování (přesazování mladých sazenic). Prostě ředkvičky jen zasadíte a pak čekáte na to, až vyrostou. A pomůže vám k tomu karton od vajec.

Položit a zasít

Je to hrozně jednoduché a zvládnou to i děti. Vezměte kartony od vajec, do spodní části udělejte otvory. Kartony položte na záhonek, dejte do nich trochu zeminy a do ní zasaďte semínka ředkviček. A máte hotovo. Nezapomeňte hlavně na to, že ředkvičky mají rády vodu, proto, pokud nebude počasí bohaté na srážky, pravidelně jim dopřejte zálivku.

Věděli jste, že…

Ředkvička je velikým pomocníkem pro půdu na vaší zahradě. Nejen, že pomáhá zvýšit úrodnost půdy, ale dodává jí i živiny, zhutňuje ji a během zimy zabraňuje erozi půdy.

Tip na závěr

V kartonech nemusíte pěstovat jen ředkvičky. Stejně tak si podobným způsobem můžete vypěstovat třeba salát nebo cibuloviny. Dále čtěte: Pěstování minikiwi je překvapivě jednoduché. Zasaďte si jej a sklidíte stovky sladkých plodů.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dochází k důležité změně pro cestovatele, která by vám rozhodně neměla uniknout

Dochází k důležité změně pro cestovatele, která by vám...

Komplikace pro cestovatele při návratu do České republiky. A...

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce...

Pozor na změny platné od příštího týdne. Cestovatelům se...

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Zavřít reklamu