Krásný a inteligentní hlídač. Rhodéský ridgeback je velmi úzce vázaný na člověka

Mazlíčci 24. dubna 2021 | 08:12 — Klára Sanders
Rhodéský ridgeback je ztělesněním vyváženého, silného, svalnatého, obratného a aktivního psa. Bude nejen skvělým společníkem, ale i výborným hlídačem, který je schopen v případě nutnosti účinně bránit.
Další 3 fotografie v galerii
Rhodéský ridgeback je velmi úzce vázaný na člověka / Pixabay

Rhodéský ridgeback je plemeno s důstojným vzezřením, které bylo původně vyšlechtěno k lovu kočkovitých šelem. 

Tvrdohlavý, ale vycvičitelný

Rhodéský ridgeback je inteligentní, samostatný pes, někdy trochu tvrdohlavý. Ridgeback je v mládí nejvíce temperamentní. Pokud v tomto období dostane dostatek pohybu, bývá jeho soužití s člověkem bez problémů. Nikdy nevyhledává konflikty, na druhé straně je však v případě nutnosti schopný účinně se bránit.

Rhodéský ridgeback je velmi úzce vázaný na člověka. Má velmi citlivou povahu, která nesnese nátlak ani tvrdou ruku. Klasické metody cvičení u něj selhávají a často mají největší úspěch ve výchově lidé, kteří mají ridgebacka jako svého prvního psa.

Důvod je ten, že prvomajitelé ve výchově nesrovnávají jeho vlastnosti s vlastnostmi jiných plemen. V Africe byl dříve využívaný jako lovec větších kočkovitých šelem, u nás ho využívají myslivci. I když je rhodéský ridgeback v mnoha částech světa dodnes využíván jako lovecký pes, jeho kvality ocení i ti, kdo si ho pořídí jako hlídače a rodinného společníka.

Výborný hlídač

Velmi dobře také chrání člověka a jeho majetek, ale potenciálního vetřelce nenapadne, pokud nemá opravdu pádný důvod. Lze ho proto považovat za ideálního hlídacího psa. Pamatujte si ale, že není vůbec vhodné mít ho v kotci.

Jako ochránce ho není vůbec nutné cvičit, protože má předpoklady v genech. Je to hlídač bez sklonů k napadání, který sám od sebe nikdy není agresivní. Cizí návštěvníky sice bouřlivě nevítá, ale také se jich nebojí a jeví o ně minimum zájmu.

Africké plemeno

K cizím lidem bývá nedůvěřivý, majitelům bývá věrný. Je tolerantní i k dětem, pokud ho nijak neškádlí. Štěká pouze v případě, když se něco opravdu děje.

Ridgeback je původem africké plemeno. Sloužil kmenům jako pomocník při lovu zvěře. Z toho později i díky křížení s evropskými plemeny vznikl ridgeback v podobě, jaké ho známe dnes. Psali jsme také: Holandský ovčák je skvělým hlídačem, parťákem i kamarádem

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jižní Korea vstoupila mezi vesmírné velmoci. Raketa KSLV II vzlétla poprvé do vesmíru

Zazimování levandule. Na co si dát velký pozor a jak bylinu...

Stále rostou křemenáče, kozáci a hřiby. Mykolog prozradil,...

Postarejte se nyní o muchovník neboli indiánskou borůvku....

Záchrana usychajícího vřesu. Co udělat, aby začal znovu...

Vyrobte si vlastní výzdobu na dušičky. Není na tom nic...

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Zavřít reklamu