Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či kočku

Mazlíčci 08. září 2023 | 10:27 — Anna Novotná
Oblíbenou jedlou sodu můžete využít nejenom doma při úklidu, ale také v péči o vaše domácí mazlíčky. Nevěříte? Přinášíme vám tipy, které stojí za zkoušku
Jedlá soda je levný a dostupný prostředek, který můžete koupit prakticky všude / Depositphotos

Jedlá soda je levný a dostupný prostředek, který můžete koupit prakticky všude. Její využití je tak téměř neomezené. Pomůže vám při vaření, úklidu i  v péči o vaše chlupáče.

Domácí šampon

Každý pes miluje, když se může vyválet v něčem, co upoutá jeho čich. Tato vůně už ale není příjemná pro majitele. Takže co s tím? Vykoupat jej? Není potřeba. Stačí mu vetřít do srsti trochu jedlé sody, která funguje jako suchý šampon. Jednoduše prsty vetřete jedlou sodu co nejvíce do srsti a poté psa pořádně vykartáčujte. Nepříjemný pach zmizí a psí srst bude navíc lesklá a čistá. A použít ji můžete i na dlouhosrsté hafany.

Čistá ouška

Jedlá soda je také skvělým prostředkem, který pomůže odstranit svědění v uších. Pokud tato nepříjemnost trápí i vašeho pejska, vytřete mu ucho roztokem z 1 lžičky jedlé sody a šálku teplé vody. Pokud by obtíže trvaly i nadále, vyhledejte pomoc veterináře.

Stelivo bez zápachu

Není třeba utrácet za drahé, navoněné stelivo, i v tomto ohledu pomůže jedlá soda. Stačí pod úplně běžné stelivo nasypat jedlou sodu, která pachy jednoduše pohlcuje. Anebo můžete stelivo přímo smíchat s jedlou sodou. Jedlá soda pro naše miláčky není nijak škodlivá.

Čistá miska

Během letního období se kolem misky s jídlem (zvláště, pokud je pes chovaný venku) mohou potulovat různí nezvaní hosté, které jejich krmivo láká. Těmto nájezdníkům můžete zabránit tím, že kolem misky rozsypete jedlou sodu. Ta hmyz doslova odpuzuje. Navíc soda vašemu chlupáči v žádném případě neublíží.

Témata: pes, kočka, jedlá soda
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zápisník alkoholičky. Tereza Ramba se z krásky změnila v trosku: Příběh o alkoholismu i komplikované cestě k abstinenci

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...

Zavřít reklamu